Wisła: kamera na stoku Skolnity panorama ze stoku

Skolnity panorama ze stoku - Wisła

Wisła: Nowa OsadaWisła: Skolnity górna stacja

Skolnity panorama ze stoku w Wiśle

Wisła w ostatnich latach stała się bez wątpienia jedną z najpopularniejszych w Polsce miejscowości wypoczynkowych. Swoją popularność miasto zawdzięcza nie tylko Adamowi Małyszowi, ale także fantastycznemu położeniu w sercu Beskidu Śląskiego. Wisła to miasto, które posiada doskonałą propozycję na krótki jak i dłuższy wypoczynek, ze względu na szereg możliwości spędzania wolnego czasu, wspaniałe walory przyrodnicze oraz doskonale przygotowaną infrastrukturę turystyczną.

Wisła już od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością wśród narciarzy, bowiem cały czas się rozwija, i prawie każdego roku pojawiają się tutaj nowe wyciągi lub stacje narciarskie. Wisła bez wątpienia jest narciarską stolicą Beskidu Śląskiego. W obrębie tylko samego miasta znajduje się wiele ciekawych stacji narciarskich, nie wspominając już o stacjach położonych w niewielkiej odległości od Wisły. Tutaj swój ulubiony stok narciarski znajdzie każdy, zarówno początkujący jak i wprawiony narciarz, a to wszystko dzięki zróżnicowanym trasom narciarskim.

Stacja narciarska Skolnity to nowy i nowoczesny ośrodek narciarski, choć jak na tą chwilę stosunkowo niewielki. Swoją działalność rozpoczął w sezonie narciarskim 2014/2015. Kręgosłupem ośrodka jest całkiem nowa, czteroosobowa kolejka krzesełkowa, która wwozi turystów nieco poniżej szczytu wzniesienia. Długość kolejki wynosi około 800 metrów, i obsługuje ona dwie trasy – czerwoną i niebieską, długie na 980 i 1100 metrów.

2016.01.04. - Przykładowy obraz z kamery Skolnity na panoramę ze stoku w Wiśle

Skolnity panorama ze stoku w Wiśle Skolnity panorama ze stoku w Wiśle zdjęcie nr 2

Wisła, między innymi dzięki połączeniu praktycznie wszystkich stacji narciarskich jednym karnetem, jest jednym z największych kompleksów narciarskich w Polsce, co sprawia, że jest to miejsce atrakcyjne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skolnity.pl