Wisła: kamera na stoku Skolnity górna stacja

Skolnity górna stacja - Wisła

Wisła: Skolnity panorama ze stokuŚwieradów-Zdrój: Ski-Sun dolna stacja

Skolnity górna stacja w Wiśle

Kamera, z której obraz mamy szansę oglądać, zamontowana została tuż opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej w nowej stacji narciarskiej Skolnity. Ośrodek swoją działalność rozpoczął w poprzednim sezonie narciarskim 2014/2015 i już wtedy cieszył się dość dużą popularnością. Kompleks narciarski Skolnity położony jest praktycznie w samym centrum Wisły, na zboczach wzniesienia o tej samej nazwie. Stacja zlokalizowana jest tuż opodal skoczni narciarskich, ponad parkiem linowym.

Na obecną chwilę stacja narciarska Skolnity dysponuje zaledwie dwiema trasami zjazdowymi, które obsługiwane są przez nowoczesną, czteroosobową kolejkę krzesełkową o długości 800 metrów. Obie trasy swój początek mają przy górnej stacji kolejki krzesełkowej. Dłuższa z nich, trasa niebieska, o długości 1100 metrów, nadaje się doskonale dla początkujących miłośników narciarstwa oraz dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Trasa wiedzie przecinką w lesie, jest dość łagodna, i biegnie zawijasami w dół stoku, w dwóch miejscach przecinając trasę kolejki krzesełkowej. Druga z tras - czerwona, jest nieco trudniejsza. Wiedzie dość szerokim łukiem od kolejki krzesełkowej również przecinką w lesie. Jej długość wynosi 980 metrów i przeznaczona jest głównie dla doświadczonych narciarzy. W przypadku obydwu tras różnica wzniesień wynosi 201 metrów. W obrębie stacji narciarskiej Skolnity funkcjonuje ośla łączka, na której najmłodsze dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, w razie potrzeby ubijane ratrakiem, a także oświetlone.

2016.01.03. - Przykładowy obraz z kamery Skolnity górnej stacji w Wiśle

Skolnity górna stacja w Wiśle Skolnity górna stacja w Wiśle zdjęcie nr 2

Ośrodek narciarski Skolnity jest doskonale przygotowany do podjęcia nawet najbardziej wymagających narciarzy. Na miejscu działa wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także punkty gastronomiczne serwujące ciepłe posiłki oraz szkółka narciarska. Narciarzom, którzy chcą chwilę odsapnąć, polecamy przyjemny taras widokowy usytuowany tuż opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej. Ciepła herbata lub kawa oraz piękne widoki pomogą szybko zregenerować swoje siły.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skolnity.pl