Świeradów-Zdrój: kamera na stoku Ski-Sun dolna stacja

Ski-Sun dolna stacja - Świeradów-Zdrój

Wisła: Skolnity górna stacjaŚwieradów-Zdrój: Ski-Sun górna stacja

Ski-Sun dolna stacja w Świeradowie-Zdroju

Ośrodek SKI&SUN to niewielka stacja narciarska położona w Świeradowie-Zdroju, na zboczach Stogu Izerskiego wznoszącego się na wysokość 1107 m n.p.m. Dysponuje zaledwie jedną, lecz za to bardzo długą trasą narciarską o długość około 2500 metrów, która obsługiwana jest, przez jedną z najnowocześniejszych w Polsce, ośmioosobową kolejkę gondolową. Kamera, przekazująca powyższy obraz, została zamontowana tuż opodal dolnej stacji kolejki gondolowej.

Trasa wytyczona na zboczach Stogu Izerskiego oznaczona jest kolorem czerwono-niebieskim. Zaczyna się dość stromo, natomiast nieco niżej znacznie łagodnieje, a następnie kończy się stromym zjazdem. Długość całej trasy wynosi około 2500 metrów, i przeznaczona jest głównie dla wprawionych i średniozaawansowanych narciarzy. Niestety Stacja Narciarska SKI&SUN w Świeradowie-Zdroju nie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Niemniej jednak zaawansowani narciarze wielbiący jazdę na nartach po zmroku, z pewnością będą zadowoleni, bowiem trasa na całej długości jest oświetlona, i uznawana jest za najlepiej oświetloną trasę w Polsce.

2016.01.03. - Przykładowy obraz z kamery Ski-Sun dolnej stacji w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun dolna stacja w Świeradowie-Zdroju Ski-Sun dolna stacja w Świeradowie-Zdroju zdjęcie nr 2 Ski-Sun dolna stacja w Świeradowie-Zdroju zdjęcie nr 3

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy stacja narciarska SKI&SUN posiada więcej wad, czy też zalet. Bowiem ośrodek dysponuje zaledwie jedną, lecz bardzo ciekawą trasą, która z pewnością dostarczy wielu wrażeń. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest to jedna trasa, która bardzo szybko może się znudzić. Dodatkowym mankamentem są wysokie ceny karnetów, jak na dość skromną infrastrukturę narciarską, choć w miarę nowoczesną oraz płatne parkingi, które nijak się mają do nowoczesnego charakteru stacji.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl