Boguszów-Gorce kamery na stokach narciarskich

Boguszów-Gorce

Kamery w Boguszowie-Gorcachy

Boguszów-Gorce: Dzikowiec widok z dołu

Kamery na stokach w Boguszowie-Gorcach koło Wałbrzych

Boguszów-Gorce to miasteczko leżące w zachodniej części Sudetów Środkowych, rozciągające się na wysokości 450-650 m n.p.m., przy trasie łączącej Wałbrzych z Kamienną Górą, nieopodal przejścia granicznego z Czechami. Jeszcze po wojnie miasto nazywało się Boża Góra, co było dokładnym tłumaczeniem niemieckiej nazwy Gottesberg.

Obecnie Boguszów-Gorce to dość popularna miejscowość wypoczynkowa, do której ściągają licznie turyści. Miasteczko pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kryje w sobie kapitalne, zabytkowe obiekty, przy których nie można przejść obojętnie. Sercem miasteczka jest oczywiście Rynek, na którym stoi najwyżej położony Ratusz w Polsce (591 m n.p.m.). Tutejszy Rynek, zwany Placem Odrodzenia usytuowany jest w centrum miasta. Ratusz wzniesiony został w I połowie XVIII wieku, w stylu barokowym. W drugiej połowie XIX wieku został przebudowany. Równie ciekawym zabytkiem jest świątynia pw. św. Trójcy wzniesiona około 1535 roku w stylu barokowym, przebudowana w 1732. Kościół zbudowany został na planie krzyża łacińskiego. Posiada wieżę od zachodu i jest jednonawowy. We wnętrzu możemy zobaczyć piękne sklepienie kolebkowe i bardzo bogate wyposażenie oraz ambonę z 1770 roku i chrzcielnicę.

Boguszów-Gorce to także idealne miasteczka dla osób, które pragną spędzić swój urlop aktywnie. W najbliższych okolicach miasteczka, głównie na Chełmcu i Mniszku, wytyczonych zostało kilka tras rowerowych i pieszych. Utworzona została także ścieżka zdrowia.

Amatorom aktywnego wypoczynku polecamy także Górę Dzikowiec, usytuowaną w Górach Kamiennych. Zimą na zboczach góry funkcjonuje wyciąg narciarski, natomiast latem jest to doskonałe miejsce dla miłośników dwóch kółek, bowiem wytyczone zostały tutaj dwie trasy typu downhill. Ponadto Dzikowiec to także kapitalne miejsce dla paralotniarzy.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)