Boguszów-Gorce: kamera na stoku Dzikowiec widok z dołu

Dzikowiec widok z dołu - Boguszów-Gorce

Zobacz aktualny obraz z kameryWidok na dolną stację Dzikowiec

Chyrowa: Chyrowa-Ski widok z góryBoguszów-Gorce: Dzikowiec widok z góryZobacz obraz online z kamery

Kamera na stoku Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach z widokiem z dołu

Dzikowiec to całoroczny ośrodek sportowo-rekreacyjny położony na zboczach góry Dzikowiec Wielki, sterczącej nad miasteczkiem Boguszów-Gorce. Latem jest to doskonałe miejsce dla amatorów dwóch kółek, bowiem zostały tutaj przygotowane trasy rowerowe, natomiast zimą na zboczach Dzikowca panuje białe szaleństwo. Na zdjęciach z kamery widoczna jest kolejka krzesełkowa, o długości około 750 metrów, wyposażona w dwuosobowe kanapy oraz główna trasa zjazdowa.

Bezpośrednio wzdłuż linii kolei poprowadzona została dość trudna, około 800-metrowa, czerwona trasa zjazdowa. Jest ona polecana jedynie dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy, głównie ze względu na fakt, iż jest dość stroma. Średnie nachylenie opisywanej trasy wynosi około 30%. Nartostrada jest dość szeroka i bardzo dobrze wyprofilowana. Na całej długości stok jest sztucznie naśnieżany, a także oświetlony.

2016.03.02 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji kolejki na stoku Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach

Kamera na stoku Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach z widokiem z dołu

Specjalnie z myślą o początkujących i średniozaawansowanych narciarzach wytyczona została także łatwiejsza, niebieska trasa zjazdowa. Biegnie ona dość sporym łukiem od kolejki, a jej długość wynosi około 1500 metrów. Nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach oraz dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Ponadto w obrębie stacji postawiony został także 400-metrowy orczyk, obsługujący dolną partię stoku.

Dzikowiec Wielki stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla amatorów narciarstwa zjazdowego, ale także dla miłośników narciarstwa biegowego. Specjalnie z myślą o nich przygotowane zostały cztery trasy. Najkrótsza, 600-metrowa trasa biegowa „Stasia”, rozpoczyna się przy dolnej trasie kolei linowej i została przystosowana do kroku łyżwowego. Nieco dłuższa trasa „Rycerska”, o długości 900 metrów, rozpoczyna się przy wiacie turystycznej, po prawej stronie stoku. Biegnie w stronę sztolni rycerskiej przecinką w lesie. Wprawieni biegacze do dyspozycji mają „Dziką” trasę biegową, o długości około 2000 metrów, która wymaga nieco większych umiejętności technicznych. Pełna jest podbiegów i zjazdów. Wytrwali amatorzy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji najdłuższą 17-sto kilometrową trasę „Widokową”. Rozpoczyna się przy górnej stacji kolei linowej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony dzikowiec.info