Zawoja kamery na stokach narciarskich

Zawoja

img src="images/zawoja.jpg" alt="Kamery w Zawoi">

Zawoja: Ośrodek narciarski Wojtek

Kamery na stokach w Zawoi

Zawoja to atrakcyjna małopolska miejscowość, pod względem powierzchni największa wieś w Polsce, rozciągająca się na długości aż dziesięciu kilometrów, nad rzekami: Mosorczyk, Jaworzyna, Skawica. Zawoja malowniczo usytuowana jest w Beskidzie Żywieckim, bezpośrednio u podnóża Babiej Góry, będącej wizytówką regionu. W dokumentach historycznych pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszej wsi, pojawiają się pod koniec XVI wieku. Fenomenalne walory krajobrazowe, jak i również klimatyczne sprawiły, że Zawoja już w okresie międzywojennym stała się niesłychanie popularną i renomowaną miejscowością letniskową.

Kapitale warunki do wypoczynku w dalszym ciągu przyciągają do Zawoi licznych turystów z całego kraju, lecz obecnie wieś dodatkowo cieszy się dość dużą popularnością wśród amatorów szaleństwa na białym puchu. Miłośnicy jednej i dwóch desek mają do dyspozycji kilka tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności, które spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i wprawionych narciarzy.

Z kolei latem na amatorów spędzania wolnego czasu aktywnie czeka wiele szlaków pieszych, a także rowerowych, które wiodą przez najbardziej malownicze tereny Beskidu Żywieckiego. Warto także wybrać się na wędrówkę szlakiem edukacyjnym, który wytyczony został na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Chcąc poznać dokładniej historię wsi i regionu, trzeba wybrać się do Zawoi Markowej, gdzie znajduje się skansen. Do najważniejszych zabytków regionu, należy zaliczyć Kościół Świętego Klemensa, wzniesiony pod koniec XIX wieku, a także Klasztor Karmelitów Bosych.

Doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej Zawoi jest dość dobrze rozbudowana baza noclegowa, która z pewnością zadowoli znakomitą większość turystów. Prym w ofercie noclegowej Zawoi wiodą kameralne kwatery prywatne i pokoje gościnne, które charakteryzują się zazwyczaj przyzwoitymi warunkami i korzystną ceną. Ciekawym rozwiązaniem są także gospodarstwa agroturystyczne, które stanowią doskonałą ofertę dla osób szukających oszczędności oraz dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić urlop „bliżej natury”. Turyści poszukujący wyższego standard mogą zdecydować się na nocleg w apartamentach wykończonych w wysokim standardzie lub pensjonacie.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)