Zawoja: kamera na stoku Mosorny Groń stok narciarski

Mosorny Groń stok narciarski - Zawoja

Zobacz aktualny obraz z kameryMosorny Groń stok narciarski

Zawoja: Ośrodek narciarski WojtekZawoja: Mosorny Groń z górnej stacji

Stok narciarski Mosorny Groń w Zawoi

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, zamontowana została w dolnej partii stoku, tuż przy głównej trasie zjazdowej wytyczonej w stacji narciarskiej Mosorny Groń w Zawoi. Ośrodek położony jest na zboczach góry Mosorny Groń, wznoszącej się na wysokość 1045 metrów n.p.m. Stacja, choć nie należy do największych, wśród mieszkańców regionu, a także turystów przyjeżdżających zimą, cieszy się ogromną popularnością, głównie ze względu na ciekawą i dość długą trasę narciarską.

Kręgosłupem stacji narciarskiej Mosorny Groń jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa, o długości ponad 1300 metrów, pokonująca około 335 metrów różnicy poziomów, mogąca w ciągu godziny przewieźć 2400. Górna stacja kanapy, usytuowana jest prawie na samym szczycie góry Mosorny Groń. Praktycznie bezpośrednio wzdłuż linii kolei biegnie, długa na 1380 metrów, oznaczona kolorem czerwonym, trasa zjazdowa. W górnej części przebiega ona szeroką przecinką pomiędzy drzewami, zaś niżej przez polanę i pola Policznego. Trasa, zwłaszcza w górnej części jest bardzo stroma, natomiast niżej staje się nieco łagodniejsza. Na całej długości nartostrada jest sztucznie naśnieżana, ratrakowana oraz oświetlona. W dolnej części stoku, wytyczony został także krótki wariant, oznaczony kolorem niebieskim, omijający stromą część trasy.

Opisując stację narciarską Mosorny Groń warto także wspomnieć o istniejącej na miejscu infrastrukturze. Przy górnej stacji kolei znajduje się stosunkowo niewielki punkt gastronomiczny oraz toalety. Natomiast przy dolnej, funkcjonuje regionalna karczma, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz punkt pomocy medycznej.

2016.02.17 - Przykładowy obraz z kamery na stok narciarski Mosorny Groń w Zawoi

Stok narciarski Mosorny Groń w Zawoi

Mosorny Groń to stacja, która zdecydowanie zasługuję na uwagę narciarzy, niemniej jednak, głównie tych wprawionych. W obrębie stacji nie został postawiony żaden inny, krótszy wyciąg, który mógłby obsługiwać łagodniejszą część stoku. Co jakiś czas pojawiają się informacje na temat planowanej rozbudowy stacji, lecz na obecną chwilę, wszystko pozostaje jedynie w fazie planów

Obraz z kamery pochodzi ze strony zawoja-ski.pl