Zawoja: kamera na stoku Ośrodek narciarski Wojtek

Ośrodek narciarski Wojtek - Zawoja

Zobacz aktualny obraz z kameryMosorny Groń Wojtek

Myślenice: Myślenice Ski stacja dolnaZawoja: Mosorny Groń stok narciarski

Stacja narciarska Wojtek w Zawoi

Kamera została zamontowana przy dolnych stacjach wyciągów orczykowych działających na terenie stacji narciarskiej „Wojtek”. Ośrodek położony jest w rozległej wsi Zawoja, na osiedlu Czatoża, tuż opodal również niewielkiej stacji Baca, dysponującej trzema orczykami. Kompleks narciarski Wojtek należy do najchętniej uczęszczanych stacji narciarskich w Zawoi. Dysponuje głównie łatwymi trasami, które nadają się doskonale dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nartami.

Narciarze na terenie ośrodka mają do dyspozycji w sumie trzy wyciągi orczykowe. Dwa o długości 410 metrów oraz jeden 150-metrowy. Najdłuższe wyciągi pokonują około 70 metrów, natomiast najkrótszy około 30 metrów różnicy poziomów. Orczyki postawione zostały równolegle do siebie, i każdy z nich obsługuje inną partię stoku. Wszystkie trasy są bardzo szerokie. Na całej długości mają ponad 30 metrów szerokości, co sprawia, że nauka jazdy na nartach w tutejszej stacji z pewnością będzie przyjemna.

Stacja położona jest na stosunkowo niewielkich wysokościach, lecz mimo to pochwalić się może zazwyczaj doskonałymi warunkami śniegowymi, nawet podczas niezbyt mroźnych i śnieżnych zim. Ośrodek dysponuje dość wydajnym systemem sztucznego naśnieżania. Trasy są często ratrakowane, i co ważne, również oświetlone, umożliwiając tym samym jazdę na nartach również po zmroku.

2016.02.17 - Przykładowy obraz z kamery w ośrodku narciarskim Wojtek w Zawoi

Stacja narciarska Wojtek w Zawoi

W obrębie stacji narciarskiej oraz w jej najbliższych okolicach, funkcjonuje niewielki bar, serwujący ciepłe domowe posiłki, a także napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz szałas z grillem. Ponadto na miejscu funkcjonuje także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Ogromnym atutem stacji jest także obszerny i darmowy parking, co w dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko się zdarza.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wojtek-zawoja.pl