Wieżyca kamery na stokach narciarskich

Wieżyca

Kamery w Wieżycy

Wieżyca: Panorama stoku

Kamery na stokach w Wieżycy koło Szymbarku

Wieżyca, to „dzielnica” niewielkiej wsi Szymbark położonej w województwie pomorskim, w gminie Stężyca, na urokliwych Kaszubach, na najwyższym punkcie moreny czołowej Wieżycy, sięgającej 239 m n.p.m. Wieżyca rozciąga się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w rejonie Rezerwatu Szczytu Wieżycy, tuż opodal Jeziora Ostrzyckiego. Wieżyca od wielu lat cieszy się dużą popularnością nie tylko latem, ale także zimą, głównie ze względu na utworzone tutaj całoroczne Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca, choć nie jest to jedyna atrakcja tego regionu.

Wieżyca to doskonała propozycja na urlop przede wszystkim dla osób wielbiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej natury. Okolice Wieżycy stwarzają fenomenalne warunki do organizacji wycieczek pieszych oraz rowerowych. Wytyczone szlaki prowadzą przez najpiękniejsze zakątki regionu i pozwalają rozkoszować się ciszą, spokojem oraz oczywiście bliskością przyrody.

Godnym polecenia miejscem, które możecie zobaczyć na kamerach w naszym serwisie, jest wspomniane już Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca, gdzie latem możemy spróbować swoich sił na mountainboardach, czy też w zorbingu. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się także trójkołowce, które można wypożyczyć na miejscu, i na nich pozjeżdżać z górki.

Zimą Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca zamienia się w niewielki kompleks narciarski, chętnie odwiedzany przez miłośników narciarstwa i snowboardu, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na wypad w wyższe góry. Choć tutejsze trasy nie należą do najtrudniejszych, z pewnością pozwolą na jakiś czas zaspokoić apetyt na narty lub udoskonalić swoje umiejętności.

Wieżyca jest doskonale przygotowana do podjęcia turystów. Wśród oferty noclegowej Wieżycy przodują kameralne i zazwyczaj najtańsze, pokoje gościnne oraz nieco droższe, lecz oferujące także wyższy standard, pensjonaty. Rosnącą popularnością cieszą się także gospodarstwa agroturystyczne, które, oprócz noclegów, zapewniają także dodatkowe atrakcje.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)