Wieżyca: kamera na stoku Wyciąg orczykowy A z góry

Wyciąg orczykowy A z góry - Wieżyca

Wieżyca: Panorama stokuHarbutowice: Szklana Góra dolna stacja

Wyciąg orczykowy A w Wieżycy

Kamera została zamontowana przy jednym z sześciu wyciągów orczykowych usytuowanych w stacji narciarskiej Koszałkowo-Wieżyca. Widoczny na zdjęciach z kamery wyciąg orczykowy, na mapie ośrodka oznaczony jest sygnaturą „A”. Jego długość wynosi 300 metrów, a różnica poziomów około 45 metrów. Orczyk obsługuje trasę oznaczoną na mapie ośrodka jako czerwoną. Nie jest ona jednak zbyt wymagająca. Na całej długości trasa wzdłuż wyciągu „A” jest sztucznie naśnieżana, w razie potrzeby ratrakowana i oświetlona. Orczyk „A”, jak i trasa wytyczona wzdłuż niego, widoczna jest po lewej stronie obrazu z kamery.

Natomiast po prawej stronie zdjęć z kamery widoczne są dwa wyciągi orczykowe. Krótszy o długości około 260 metrów oraz dłuższy o długości 300 metrów, oznaczone kolejno sygnaturami: „C” oraz „B”. Oba wyciągi obsługują drugą stronę stoku, który również jest oświetlony, w razie potrzeby ubijany ratrakiem i sztucznie naśnieżany.

W oddali, w dolnej części stoku, widoczny jest najkrótszy wyciąg orczykowy, o długości około 80 metrów, przy którym działa szkółka narciarska stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych. Przy dolnych stacjach wyciągów usytuowane są punkty usługowe m.in.: biuro szkółki narciarskiej, punkty gastronomiczne oraz grill bar, a także punkt medyczny i kasy.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg orczykowy A w ośrodku narciarskim w Wieżycy

Wyciąg orczykowy A w Wieżycy

Latem, widoczne na powyższych zdjęciach wyciągi orczykowe, obsługują tory dla trójkołowców i mountainboardów, które stanowią doskonałą, letnią atrakcje, która z pewnością, choć po części, zadowoli i zaspokoi miłośników ekstremalnych wrażeń oraz narciarzy i snowboardzistów. Natomiast po drugiej stronie ulicy zimą funkcjonują dwa krótkie orczyki obsługujące łagodne tarasy oraz wyciągi do snowtubbingu, zaś latem wytyczony tam zostaje tor do zorbingu, czyli kolokwialnie mówiąc: do zjazdu w wielkiej, coś na wzór dmuchanej, kuli.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wiezyca.pl