Harbutowice: kamera na stoku Szklana Góra dolna stacja

Szklana Góra dolna stacja - Harbutowice

Zobacz aktualny obraz z kamerySzklana Góra dolna stacja

Wieżyca: Wyciąg orczykowy A z góryHarbutowice: Szklana Góra stok narciarski

Szklana Góra dolna stacja w Harbutowicach

Kamera została zamontowana przy dolnej stacji jedynej kolei krzesełkowej znajdującej się w stacji narciarskiej Szklana Góra w Harbutowicach. Widoczna na zdjęciach kolej, o długości 850 metrów, pokonująca 170 metrów różnicy, wyposażona jest w czteroosobowe kanapy, a także specjalnie z myślą o najmłodszych – system zabezpieczeń KID-STOP. Ma on za zadanie zabezpieczyć i uniemożliwić wyślizgnięcie się z kanapy dzieci oraz dorosłych w trakcie jazdy. Kolejka wyposażona została także w taśmę dobiegową.

Kolej obsługuje długi na około 900 metrów stok narciarski, na którym wytyczone zostały dwie czerwone trasy. Nie są one jednak bardzo trudne. Także początkujący narciarze, którzy już mają choć niewielką wprawę w jeździe na nartach, mogą tutaj zjeżdżać, niemniej jednak każdy musi sam ocenić swoje umiejętności. Specjalnie z myślą o osobach, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami, w dolnej części stoku, postawiony został 100-metrowy wyciąg orczykowy, obsługujący łagodną trasę narciarską.

Na miejscu działa pełna infrastruktura narciarska. Tuż opodal dolnej stacji kolei znajduje się wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, gdzie każdy może wypożyczyć komplet nart lub snowboard oraz buty, kaski i kijki.

2016.02.09. - Przykładowy obraz z kamery w dolnej stacji kolejki krzesełkowej stoku narciarskiego Szklana Góra w Harbutowicach

Szklana Góra dolna stacja w Harbutowicach

Osoby zainteresowane nauką jazdy na nartach mogą skorzystać z oferty tutejszej szkółki narciarskiej. Licencjonowani i doświadczeni instruktorzy w przyjazny sposób postarają się przybliżyć tajniki jazdy na nartach. Do wyboru są zajęcia indywidualne (najdroższa opcja) oraz grupowe. Specjalnie z myślą o najmłodszych stworzone zostało także przedszkole narciarskie, gdzie nauka odbywa się wyłącznie w formie zajęć grupowych. Ponadto na miejscu działa restauracja/bar, gdzie serwowane są głównie potrawy domowe oraz fast foody.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szklanagora.pl