Harbutowice: kamera na stoku Szklana Góra kolej krzesełkowa

Szklana Góra kolej krzesełkowa - Harbutowice

Zobacz aktualny obraz z kamerySzklana Góra kolej krzesełkowa

Harbutowice: Szklana Góra stok narciarskiTumlin-Podgród: Tumlin SportSki dolna stacja

Szklana Góra kolej krzesełkowa w Harbutowicach

Harbutowice to średnich rozmiarów wieś rozciągająca się w dolinie potoku Harbutówka, leżąca pomiędzy najbardziej wysuniętymi grzbietami Beskidu Makowskiego, zwanego także Beskidem Średnim. Harbutowice położone są około 40 kilometrów na południowyzachód od Krakowa i około 90 kilometrów na północ od Zakopanego.

Widoczna na zdjęciach z kamery stacja narciarska położona jest na zachodnich zboczach Szklanej Góry, wznoszącej się na wysokość 578 m n.p.m. Jest to stosunkowo młoda stacja narciarska, która wybudowana została w 2013 roku. Niestety „premiera” tras zjazdowych miała miejsce dopiero w sezonie narciarskim 2014/2015 ze względu na bardzo słabe warunki śniegowe.

Kręgosłupem stacji narciarskiej Szklana Góra jest kolejka krzesełkowa, o długości 850 metrów, wyposażona w czteroosobowe krzesełka, która z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych narciarzy wyposażona została w system bezpieczeństwa KID-STOP. Kolej linowa pokonuje około 170 metrów różnicy poziomów. Po obu stronach wyciągu poprowadzone zostały trasy zjazdowe, na mapie ośrodka oznaczone kolorem czerwonym, które oczywiście są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz w razie potrzeby ratrakowane. Tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się bar serwujący domowe jedzenie, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska. W dolnej, łagodnej części stoku postawiony został także krótki, bowiem zaledwie około 100-metrowy, wyciąg orczykowy, przeznaczony dla początkujących narciarzy.

2016.02.09. - Przykładowy obraz z kamery na kolej krzesełkową na stoku narciarskim Szklana Góra w Harbutowicach

Szklana Góra kolej krzesełkowa w Harbutowicach

Stacja narciarska Szklana Góra położona jest na północnych zboczach Szklanej Góry. Północna ekspozycja stoku powinna teoretycznie wpłynąć pozytywnie na warunki śniegowe panujące w stacji narciarskiej, niemniej jednak w starciu z ciepłymi bezśnieżnymi zimami, nawet sztucznie naśnieżanie niewiele pomoże.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szklanagora.pl