Tumlin-Podgród: kamera na stoku Tumlin SportSki dolna stacja

Tumlin SportSki dolna stacja - Tumlin-Podgród

Tumlin SportSki dolna stacja

Harbutowice: Szklana Góra kolej krzesełkowaTumlin-Podgród: Tumlin SportSki Sztokfisz

Tumlin SportSki dolna stacja w Tumlinie-Podgrodziu

Kamera została zamontowana na budynku mieszczącym restaurację i kasy w stacji narciarskiej Tumlin SportSki, leżącej na zboczach góry Wykieńskiej, wznoszącej się na 409 metrów n.p.m. Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć praktycznie całą teren narciarski, jakim dysponuje ośrodek.

Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie biegnie trasa obsługiwana przez dłuższy wyciąg talerzykowy „Sztokfisz”, o długości około 500 metrów, i różnicy poziomów 95 metrów. Przepustowość wyciągu wynosi około 800 osób na godzinę. Trasa wiodąca wzdłuż wyciągu jest jednolicie szeroka, na całej długości, na około 43 metry. Mimo, że na mapie ośrodka trasa oznaczona została kolorem czerwonym, nie jest zbyt wymagająca. Poradzą sobie z nią narciarze, którzy przejechali już chociaż kilkanaście kilometrów na nartach.

Skrajnie po prawej stronie zdjęć z kamery, widoczny jest krótszy wyciąg orczykowy, o długości około 300 metrów, ustawiony równolegle do opisywanego powyżej talerzyka. Obsługuje on znacznie łagodniejszą część stoku, która nadaje się doskonale dla początkujących, młodszych narciarzy. Obydwie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

2016.02.09. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji wyciągu w stacji narciarskiej Tumlin SportSki

Tumlin SportSki dolna stacja w Tumlinie-Podgrodziu

Tumlin SportSki to nie jest stacja narciarska, która zadowoli doświadczonych narciarzy. Niemniej jednak stanowić może doskonałą alternatywę dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wypad w wyższe góry. Na miejscu funkcjonują dwie wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego, a także restauracja, która w regularnym menu serwuje głównie fastfoody oraz kilka góralskich potraw, takich jak kwaśnica.

Obraz z kamery pochodzi ze strony tumlin-ski.prv.pl