Tumlin-Podgród: kamera na stoku Tumlin SportSki Sztokfisz

Tumlin SportSki Sztokfisz - Tumlin-Podgród

Tumlin SportSki Sztokfisz

Tumlin-Podgród: Tumlin SportSki dolna stacjaPoronin: SucheSki szkółka narciarska

Tumlin SportSki wyciąg Sztokfisz w Tumlinie-Podgrodziu

Ośrodek Tumlin SportSki we wsi Tumlin-Podgród to niewielki teren narciarski położony na zboczach góry Wykieńskiej , wznoszącej się na wysokość 409 m n.p.m. Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery obrotowej zamontowanej w górnej części stoku, tuż przy górnej stacji wyciągu talerzykowego „Sztokfisz”.

Długość wyciągu talerzykowego „Sztokfisz” wynosi około 500 metrów, a różnica poziomów jaką pokonuje około 95 metrów. Trasa na całej długości jest jednolicie szeroka (43 metry) i nadaje się wręcz doskonale dla początkujących narciarzy. Mimo, że trasa nie jest zbyt wymagająca, z pewnością sprawi frajdę osobom, które nie mogą pozwolić sobie na wypad w wyższe góry.

Równolegle do wyciągu talerzykowego „Sztokfisz”, lecz w dolnej części stoku, ustawiony został krótszy wyciąg orczykowy, o długości około 300 metrów, obsługuje równie szeroką (43 metry) trasę narciarską. Pokonuje około 60 metrów różnicy poziomów i nadaje się doskonale dla młodszych, początkujących narciarzy. Obydwie trasy narciarskie są sztucznie naśnieżone, w razie potrzeby ubijane ratrakiem oraz oświetlone.

2016.02.09. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji wyciągu Sztokfisz w ośrodku narciarskim Tumlin SportSki

Tumlin SportSki wyciąg Sztokfisz w Tumlinie-Podgrodziu

W obrębie stacji narciarskiej Tumlin SportSki funkcjonuje szkółka narciarska oraz dwie wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego. Tuż przy stoku znajduje się parking mogący pomieścić około 100 samochodów osobowych oraz restauracja „Warta”, serwująca głównie dania typu fastfood. Przy budynku restauracji „Warta” wytyczone zostało także miejsce do zorganizowania grilla lub ogniska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony tumlin-ski.prv.pl