Poronin: kamera na stoku SucheSki szkółka narciarska

SucheSki szkółka narciarska - Poronin

Tumlin-Podgród: Tumlin SportSki SztokfiszPoronin: SucheSki kolejka krzesełkowa

SucheSki szkółka narciarska koło Poronina

W ostatnich latach na Podhalu pojawiło się wiele mniejszych i większych stacji narciarskich, które sprawiły, że nie tylko Zakopane, ale także jego najbliższe okolice stały się jeszcze bardziej atrakcyjne zimą. Jednym z najnowszych kompleksów narciarskich na Podhalu jest stacja SucheSki, która wybudowana została całkowicie od podstaw w 2012 roku. A pierwsi narciarze na tutejszych stokach szusowali już w sezonie narciarskim 2012/2013.

Specjalnie z myślą o najmłodszych i osobach, które po raz pierwszy zdecydują się na założenie jednej lub dwóch desek, wytyczone zostało niewielkie poletko przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej, gdzie adepci sportów zimowych, mogą bezpiecznie nauczyć się podstaw jazdy na nartach. Ten niewielki teren, obsługiwany jest przez krótki wyciąg orczykowy. W razie potrzebny może być sztucznie naśnieżony. Jest także codziennie ratrakowany, i co ważne oświetlony. Przy opisywanym wyciągu działa szkółka narciarska.

Jak przystało na podhalańską stację narciarską, na miejscu, oprócz oczywiście wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarskiego, funkcjonuje także karczma góralska, serwująca regionalne dania. W pobliżu znajduje się dość duży parking , a także kilka mniejszych punktów gastronomicznych.

2016.02.02. - Przykładowy obraz z kamery na szkółkę narciarską na stoku SucheSki koło Poronina

SucheSki szkółka narciarska koło Poronina SucheSki szkółka narciarska koło Poronina zdjęcie nocą

SucheSki to doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy, które pomimo swojej krótkiej historii, stało się bardzo szybko popularne. Wydaje się, że jedyną wadą stacji, jest po prostu dość duże zatłoczenie. Z drugiej strony jednak, świadczy to o doskonałym przygotowaniu stoku narciarskiego i dość dobrej organizacji stacji. Natomiast niekwestionowaną zaletą ośrodka zdecydowanie jest północna ekspozycja stoku umożliwiająca utrzymanie doskonałych warunków śniegowych przez cały dzień. W tym miejscu wypadało by wspomnieć, że w bezśnieżnym sezonie narciarskim 2013/14, pomimo stosunkowo niskiego położenia stacji, panowały tutaj doskonałe warunki śniegowe.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisuche.com