Poronin: kamera na stoku SucheSki panorama stoku

SucheSki panorama stoku - Poronin

Poronin: SucheSki kolejka krzesełkowaPoronin: SucheSki u Jędrola

SucheSki panorama stoku koło Poronina

Suche to niewielka wieś podhalańska, leżąca u podnóży grzbietu opadającego na północny-wschód od popularnej Gubałówki, w odległości około 2 kilometrów od Poronina i około 8 kilometrów samochodem od Zakopanego. Kamera została zamontowana w niewielkiej stacji narciarskiej SucheSki, która usadowiła się na wspomnianym powyżej grzbiecie. Ośrodek narciarski SucheSki został wybudowany od podstaw w 2012 roku, i w tym samym roku został oddany do użytku.

Kręgosłupem stacji SucheSki jest kolejka krzesełkowa firmy Doppelmayra, wyposażona w czteroosobowe kanapy. Długość kolejki wynosi około 650 metrów, a różnica poziomów jaką pokonuje to około 137 metrów. Co ciekawe, górna stacja kolei położona jest w odległości około jednego kilometra na wschód od górnej stacji kolejki na Harendzie. Wzdłuż kolei linowej wytyczonych zostało kilka tras narciarskich, które dzielą się na kilka wariantów i spotykają się przy dolnej stacji kanapy. Trasy oddzielone są od siebie zazwyczaj pasmem drzew i pozwalają na dowolną konfigurację zjazdu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że praktycznie wszystkie trasy nadają się doskonale dla początkujących narciarzy, bowiem ich szerokość sięga w wielu miejscach do nawet 50 metrów.

Na zdjęciach z kamery, w oddali, widoczny jest wyciąg orczykowy obsługujący niewielką i łagodną część stoku. Przy jego górnej stacji, ma swój początek także, niedawno wytyczona, czerwona trasa narciarska, która dość sporym łukiem odbiega od głównego stoku, przecinką w lesie, i wiedzie aż do dolnej stacji kolejki krzesełkowej.

2016.02.02. - Przykładowy obraz z kamery na panoramę stacji narciarskiej SucheSki koło Poronina

SucheSki panorama stoku koło Poronina

Wszystkie trasy w stacji narciarskiej SucheSki są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz bardzo dobrze oświetlone, co z pewnością zadowoli amatorów jazdy nocnej. Tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej funkcjonuje karczma, szkółka narciarska, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisuche.com