Krynica-Zdrój kamery na stokach narciarskich

Krynica-Zdrój

Kamery w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój: Słotwiny górna stacja

Kamery na stokach w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to znane w całej Polsce uzdrowisko, które niezmiennie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród kuracjuszy, ale także wśród turystów. Ta pięknie położona miejscowość w województwie małopolskim, tuż opodal Tylicza i Muszyny, w Beskidzie Sądeckim, stanowi doskonałą propozycję na urlop o każdej porze roku i dla każdego.

W Polsce jest stosunkowo niewiele takich miejscowości, które mogą poszczycić się licznymi atrakcjami skierowanymi do najróżniejszych (wiekowo) turystów. Rodzice mogą zabrać dzieci na przejażdżkę kolejką linowo-terenową, która wwiezie ich na szczyt Góry Parkowej, gdzie usytuowane są ciekawe atrakcje skierowane głównie do dzieci m.in.: plac zabaw, platforma widokowa skąd roztaczają się fantastyczne widoki na okoliczne szczyty oraz, sprawiające największą frajdę najmłodszym, rajskie ślizgawki i zjazdy pontonowe. Dorośli zaś mają do dyspozycji liczne szlaki i ciekawe zabytki, a także muzea. Wszystkie te atrakcje doskonale dopełnia uzdrowiskowy klimat Krynicy-Zdrój.

Zimą zaś, w Krynicy-Zdrój królują głównie narciarze. W najbliższej okolicy znajdują się aż cztery dość duże stacje narciarskie oraz kilka małych, pojedynczych wyciągów. Ogromną zaletą Krynicy-Zdrój, jako kompleksu narciarskiego, jest to, że na tutejszych stokach odnajdzie się każdy narciarz. Zróżnicowane trasy zjazdowe sprawiają, że nie zależnie od poziomu umiejętności, każdy znajdzie swoją ulubioną trasę.

Największym i najbardziej wymagającym terenem zjazdowym w Krynicy-Zdrój dysponuje Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka. Przeważają tutaj głównie długie trasy czerwone. Jest do bez wątpienia najciekawszy teren narciarski w miasteczku. Początkujący i średniozaawansowani narciarze swoich ulubionych tras powinni szukać w pozostałych stacjach narciarskich. Henryk-Ski to stosunkowo nieduży, lecz bardzo przyjemny i rodzinny teren narciarski dysponujący dość szerokim stokiem. Centrum Narciarskie Azoty w krynickich Słotwinach to stacja, w której wytyczone zostały trasy w proporcji, mniej więcej, pół na pół - czerwone i niebieskie. Zaś stacja narciarska Słotwiny dysponuje jedynie niebieskimi trasami.

Krynica-Zdrój to popularne uzdrowisko, więc baza noclegowa i gastronomiczna miasteczka jest świetnie rozbudowana i z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich turystów. W miasteczku funkcjonują liczne obiekty sanatoryjne, oferujące podwyższony standard hotele oraz kompleksy wczasowe i wypoczynkowe. W Krynicy nie brakuje także ofert kameralnych kwater prywatnych.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)