Krynica-Zdrój: kamera na stoku Jaworzyna Krynicka Żółwik

Jaworzyna Krynicka Żółwik - Krynica-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kameryJaworzyna Krynicka Żółwik

Krynica-Zdrój: Jaworzyna Krynicka kolej gondolowaKrynica-Zdrój: Jaworzyna Krynicka dolna stacja

Jaworzyna Krynicka Żółwik w Krynicy-Zdroju

Kamera została zamontowana tuż przy wyciągu szkoleniowym dla dzieci - Żółwik, usytuowanym opodal szczytu Jaworzyny Krynickiej i górnej stacji kolejki gondolowej. Na zdjęciach z kamery, oprócz wyciągu Żółwik, mamy szansę zobaczyć także górną stację kolejki gondolowej oraz karczmę.

Niestety nie zostały udostępnione lub nie istnieją kamery ukazujące drugą, jeszcze nie opisaną przez nas, część tras narciarskich rozpoczynających się na lewo od kolejki gondolowej z perspektywy jej dolnej stacji. Trasy rozpoczynają się tuż „za kamerą”, z której obraz mamy szansę oglądać powyżej. Za trasą szkoleniową, rozpoczyna się długa trasa nr 2 podzielona na dwa odcinki. Zbiega ona prosto do dolnych stacji wyciągów położonych nieco dalej od dolnej stacji kolejki gondolowej. Pierwszy odcinek trasy nr 2 oznaczony jest kolorem czerwonym, a jej długość wynosi 900 metrów, zaś średnie nachylenie 24%. Jest to dość trudna trasa, przeznaczona raczej dla wprawionych narciarzy. Obsługiwana jest przez dwa wyciągi orczykowe – krótszy i dłuższy.

Na wysokości górnej stacji kolejki krzesełkowej rozpoczyna się drugi odcinek trasy nr 2 – 2a. Tak jak w przypadku trasy nr 2, 2a oznaczona jest kolorem czerwonym, a jej długość wynosi również około 900 metrów. Na całej długości obsługiwana jest czteroosobową kolejką krzesełkową. W dolnej części trasy wytyczony został kolejny stok szkoleniowy obsługiwany przez wyciąg „Wacek”.

2016.01.16. - Przykładowy obraz z kamery na Żółwiku na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju

Jaworzyna Krynicka Żółwik w Krynicy-Zdroju Jaworzyna Krynicka Żółwik w Krynicy-Zdroju zdjęcie nr 2

Nie ulega wątpliwości, że Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka jest doskonale przygotowana do podjęcia nawet najbardziej wymagających narciarzy. Na pochwałę zasługuje nie tylko nowoczesna infrastruktura, ale także pełne zaplecze turystyczno-narciarskie. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, kilka punktów gastronomicznych, luksusowy hotel, a także schronisko. Największą wadą Jaworzyny, pomimo ogromnej łącznej przepustowości wszystkich kolejek są zatory, które tworzą się zwłaszcza podczas ferii zimowych. Dlatego też chcąc pozjeżdżać tutaj na nartach, w czasie kiedy kolejek prawie nie ma, warto tutaj wybrać się na początku stycznia.

Obraz z kamery pochodzi ze strony jaworzynakrynicka.pl