Poronin kamery na stokach narciarskich

Poronin

Kamery w Poroninie

Poronin: SucheSki szkółka narciarska

Kamery na stokach w Poroninie

Poronin to niewielka wieś podhalańska, usytuowana zaledwie 6 kilometrów na północny-wschód od Zakopanego, przy drodze nr 47, będącej częścią popularnej zakopianki. W księgach historycznych pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszej wsi, pojawiają się już w XVII wieku. Obecnie Poronin to dość popularna miejscowość, chętnie odwiedzana przez turystów, która swoją popularność zawdzięcza bliskości Tatr, a także Zakopanego.

Kameralny charakter miejscowości oraz niższe ceny niż w położonym opodal Zakopanem sprawia, że Poronin bardzo często traktowany jest głównie jako baza noclegowa. Prym wśród ofert noclegowych wiodą przede wszystkim pokoje gościnne i kwatery prywatne, które zazwyczaj charakteryzują się komfortowymi warunkami, kameralną atmosferą i przystępnymi cenami. W bogatej ofercie noclegowej Poronina odnaleźć także możemy pensjonaty i wille, które zazwyczaj stylizowane są na ładne góralskie chatki, które kapitalnie wpisują się w charakter miasteczka.

Mimo, że Poronin jest zazwyczaj traktowany jedynie jako baza noclegowa, to warto wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie wsi. Nie znajdziemy tu zbyt wielu zabytków, lecz szczególną uwagę z pewnością warto zwrócić na kościół miejscowej parafii, górujący nad zabudową osady. Niegdyś, w miejscu obecnie murowanej świątyni, stała drewniana kapliczka, która niestety uległa zniszczeniu w wyniku pożaru.

Poronin to zdecydowanie doskonałe miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. Latem, liczne szlaki piesze oraz rowerowe oplatające wieś i jej najbliższe okolice, stwarzają kapitalne warunki do organizacji wędrówek i wypadów na dwóch kółkach. Zimą natomiast ściągają tutaj amatorzy białego szaleństwa, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Najbliższa stacja narciarska położona jest w niewielkiej wsi Suchej, leżącej zaledwie dwa kilometry od Poronina, która ze względów praktycznych, bardzo często traktowana jest jako dzielnica Poronina. W naszym serwisie znajdziecie kamerki ukazujące stację narciarską Suche-Ski.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)