Bukowina Tatrzańska kamery na stokach narciarskich

Bukowina Tatrzańska

Kamery w Bukowinie Tatrzanskiej

Bukowina Tatrzańska: Rusiń-Ski Porsche Bartholet

Kamery na stokach w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to malowniczo położona podhalańska wieś, leżąca blisko granicy ze Słowacją i na wschód od Zakopanego. Rozciąga się na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m., a widoki roztaczające się z jej terenu na polskie i słowackie Tatry, przy dobrej widoczności, zapierają dech w piersiach. Bukowina już od wielu lat jest popularnym kurortem narciarskim, który przez długi czas przyćmiewał sąsiednią Białkę Tatrzańską, lecz obecnie role się odwróciły. Niemniej jednak Bukowina posiada swoich wiernych fanów, którzy powracają tutaj każdego roku, aby poszusować i wygrzać się w ciepłych termach bukowiańskich.

Narciarstwo w Bukowinie Tatrzańskiej rozwinęło się już wiele lat temu, a obecnie powstają nowe wyciągi narciarskie. W obrębie wsi funkcjonuje kilkanaście wyciągów orczykowych i talerzykowych, a także kilka kolejek krzesełkowych. Obecnie największymi stacjami narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej jest Olczań-Ski i Rusiń-Ski.

Olczań-Ski to ośrodek narciarski skupiający pięć wyciągów należących do różnych właścicieli. Tutejsze trasy są przeważnie łatwe. Znajduje się tutaj jedna kolejka krzesełkowa, która obsługuje jedyną w stacji czerwoną trasę, choć nie należy ona do najtrudniejszych. Olczań –Ski to doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy. Natomiast wprawieni narciarze powinni skorzystać z oferty narciarskiej Rusiń-Ski, bowiem ośrodek dysponuje trudniejszymi trasami, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych narciarzy. To właśnie tutaj, w zeszłym sezonie narciarskim (2014/2015) ruszyła pierwsza kolej Porsche Bartholet, której wygląd zawdzięczamy firmie Porsche Design. Kolejka wyposażona jest w podgrzewane, sześcioosobowe kanapy oraz plastikowe osłony chroniące narciarzy przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem i oświetlone.

Ogromną popularnością wśród turystów przyjeżdżających do Bukowiny Tatrzańskiej cieszą się Termy Bukowiańskie. Ciepła woda wydobywana jest z odwiertu sięgającego 2400 metrów w głąb ziemi. Jest on zlokalizowany na północno-zachodnim zboczu góry Wysoki Wierch. Baseny termalne pozwalają nie tylko się zrelaksować, ale także odprężyć umysł i ciało po intensywnym wysiłku i nabrać sił na kolejne szaleństwa na stoku.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)