Bukowina Tatrzańska: kamera na stoku Rusiń-Ski

Rusiń-Ski - Bukowina Tatrzańska

Zobacz aktualny obraz z kameryRusiń-Ski

Bukowina Tatrzańska: Rusiń-Ski Porsche BartholetBukowina Tatrzańska: Olczań-Ski Zwyrtlik

Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Stacja Rusiń-Ski położona w Bukowinie Tatrzańskiej, to ośrodek narciarski dla całej rodziny. Stacja dysponuje dwiema kolejkami krzesełkowymi oraz dwoma wyciągami orczykowymi. Głównym atutem stacji Rusiń-Ski, obok fenomenalnych widoków roztaczających się ze stoku, są świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności, które z pewnością spełnią oczekiwania znakomitej większości turystów.

Ośrodek narciarski Rusiń-Ski położony jest na północnych zboczach Rusińskiego Wierchu wznoszącego się na wysokość 948 m n.p.m., od którego wywodzi się nazwa stacji. Jest to najwyższe wzniesienie w okolicy Bukowiny Tatrzańskiej. Stacja jest dość młoda, i co bardzo ważne, dynamicznie się rozwija, o czym świadczą nowe inwestycje.

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczna jest jedna, z dwóch kolejek krzesełkowych usytuowanych w stacji narciarskiej. Kolejka wyposażona jest w czteroosobowe kanapy, a jej długość wynosi około 750 metrów. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej swój początek mają trzy trasy narciarskie. Z perspektywy dolnej stacji, po lewej stronie kolejki krzesełkowej biegnie trudniejsza, trasa czerwona, nadająca się doskonale dla średniozaawansowanych narciarzy, natomiast po prawej biegnie trasa oznaczona w całości kolorem niebieskim. Wielu narciarzy z pewnością zadowoli fakt, iż tutejszy stok ma szerokość około 150 metrów, dzięki czemu jest on wyjątkowo bezpieczny i przyjazny dla miłośników nart carvingowych. Trzecia trasa, oznaczona kolorem czerwonym, odchodzi łukiem od kolejki za linię drzew. Jest to trasa sportowa przeznaczona głównie dla doświadczonych narciarzy.

2015.12.12. - Przykładowy obraz z kamery w Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Po obu stronach kolejki krzesełkowej, równolegle do niej, ustawione zostały dwa wyciągi orczykowe. Dłuższy, o długości 400 metrów biegnie bezpośrednio wzdłuż linii orczyka. Obsługuje on łatwą, niebieską trasę. Natomiast po drugiej stronie usytuowany jest krótki, zaledwie 200 metrowy wyciąg narciarski przeznaczony dla najmłodszych. Tuż opodal usytuowany jest także krótki wyciąg Baby Lift.

Obraz z kamery pochodzi ze strony rusin-ski.pl