Bukowina Tatrzańska: kamera na stoku Olczań-Ski Turnia

Olczań-Ski Turnia - Bukowina Tatrzańska

Zobacz aktualny obraz z kameryOlczań-Ski Turnia

Bukowina Tatrzańska: Olczań-Ski UFOBiałka Tatrzańska: Kotelnica kolej Jankulakowski

Olczań-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Po prawej stronie obrazu z kamery widoczna jest kolejka krzesełkowa, o nazwie Turnia, wyposażona w dwuosobowe kanapy, stanowiąca największą atrakcję stacji. Kolejka pokonuje 90 metrów różnicy poziomów na 400 metrowym odcinku. Wzdłuż wyciągu biegnie szeroka na prawie 100 metrów trasa, o długości 500 metrów, oznaczona kolorem niebieskim, przeznaczona dla średniozaawansowanych narciarzy. Trasa w całości jest sztucznie naśnieżana, oświetlona i ratrakowana, a czas przejazdu kolejką wynosi około 2 minut.

Natomiast po lewej stronie obrazu z kamery widoczny jest wyciąg orczykowy, o długości 400 metrów, o nazwie Mały Kasprowy. Trasa obsługiwana przez wspomniany wyciąg, na całej długości jest sztucznie naśnieżana, oświetlona i ubijana ratrakiem. Jest ona głównie przeznaczona dla średniozaawansowanych narciarzy, którzy poradzą sobie z początkowo dość mocnym nachyleniem stoku. Wszystkie wyciągi położone w obrębie stacji narciarskiej Olczań-Ski mimo, że należą do różnych właścicieli, objęte są jednym karnetem.

Bukowina Tatrzańska to pięknie położona podhalańska miejscowość, tuż na zachód od Zakopanego, leżąca w województwie małopolskim. Miasteczko rozciąga się na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m., co gwarantuje wspaniałe widoki roztaczające się praktycznie z każdego zakątka wsi na panoramę Tatr. Bukowina Tatrzańska to jedna z tych podhalańskich wsi, którą odwiedził chyba każdy miłośnik turystyki górskiej i nart.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery Olczań-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Olczań-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej Olczań-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Bukowina Tatrzańska to wspaniały ośrodek sportów zimowych. Największym atutem tej podhalańskiej wsi jest oczywiście narciarstwo. Miłośnicy białego szaleństwa na śniegu mają tutaj do dyspozycji kilka kolei linowych i ponad 10 wyciągów narciarskich. Jedną z największych stacji narciarskich na terenie Bukowiny Tatrzańskiej jest Olczań-Ski skupiający 5 wyciągów narciarskich.

Obraz z kamery pochodzi ze strony olczan-ski.pl