Bukowina Tatrzańska: kamera na stoku Olczań-Ski Zwyrtlik

Olczań-Ski Zwyrtlik - Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska: Rusiń-SkiBukowina Tatrzańska: Olczań-Ski UFO

Olczań-Ski Zwyrtlik w Bukowinie Tatrzańskiej

Zwyrtlik to nazwa jednego z pięciu wyciągów narciarskich wchodzących w skład ośrodka narciarskiego Olczań-Ski. Widoczny na powyższych zdjęciach z kamery wyciąg talerzykowy, o długości 400 metrów, obsługuje łatwą, i dość przyjemną, niebieską trasę narciarską, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Kompleks położony jest na zboczach Olczańskiego Wierchu.

Olczań-Ski to kompleks składający się z czterech wyciągów talerzykowych oraz wyciągu krzesełkowego, które w dużej mierze obsługują łatwe, niebieskie trasy narciarskie. Dla początkujących miłośników białego szaleństwa polecamy wyciągi: Zwyrtlik, UFO oraz Skałka. Natomiast nieco bardziej doświadczeni narciarze mogą wybrać trochę trudniejsze trasy opadające wzdłuż wyciągu Mały Kasprowy oraz dwuosobowej kolejki krzesełkowej Turnia.

Stacje narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej wraz z położonymi kompleksami narciarskim w Białce Tatrzańskiej tworzą doskonałą ofertę dla wszystkich narciarzy, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych. Każdy znajdzie tutaj stok odpowiadający jego preferencjom i umiejętnościom. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, że bogata oferta narciarska Bukowiny Tatrzańskiej to nie jedyne atrakcje, jakie czekają tutaj na turystów.

2015.12.12. - Przykładowy obraz z kamery w Olczań-Ski Zwyrtlik w Bukowinie Tatrzańskiej

Olczań-Ski Zwyrtlik w Bukowinie Tatrzańskiej Olczań-Ski Zwyrtlik w Bukowinie Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Zimowy urlop w Bukowinie Tatrzańskiej możemy zaplanować w bardzo ciekawy sposób, łącząc białe szaleństwo z atrakcjami SPA&Wellnes w basenach geotermalnych, usytuowanych na terenie Term Bukowiańskich. W ramach odpoczynku, czy też przerwy pomiędzy zjazdami i wygrzewaniem się w ciepłej wodzie, warto wybrać się na zwiedzanie miejscowości. W Bukowinie znajduje się ciekawy kościół Najświętszego Serca Jezusowego, który wybudowany został przez jednego górala. Samouk z Bukowiny Tatrzańskiej kilkanaście lat budował obiekt, będąc zarazem architektem, murarzem i kowalem. Budowa świątynki trwała jednak wiele lat. Równie ciekawym zabytkiem jest Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, usytuowany przy ulicy Tadeusza Kościuszki 87. Ta okazała, drewniana budowla, stanowi centrum kulturalne wsi. Już od wielu lat Dom Ludowy jest organizatorem licznych imprez, w tym: Sabałowych Bajań i Góralskiego Karnawału. Ponadto, działa tutaj również interesująca „Szkoła Ginących Zawodów”, w której młodzież uczy się tradycyjnych rzemiosł, takich jak: haftu, garncarstwa, kowalstwa.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bukowinatatrzanska.com