Bukowina Tatrzańska: kamera na stoku Rusiń-Ski Porsche Bartholet

Rusiń-Ski Porsche Bartholet - Bukowina Tatrzańska

Rzyki: Czarny Groń - górna stacjaBukowina Tatrzańska: Rusiń-Ski

Rusiń-Ski Porsche Bartholet w Bukowinie Tatrzańskiej

Rusiń-Ski to stosunkowo młoda i dynamicznie rozwijająca się stacja narciarska położona na północnych zboczach Rusińskiego Wierchu. Ośrodek oferuje narciarzom doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa, i dysponuje dość ciekawymi, a przy tym szerokimi trasami narciarskim, które w większości są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. W sezonie 2014/2015 została oddana do użytku całkowicie nowa, wyprzęgana i wyposażona w sześcioosobowe kanapy kolejka krzesełkowa, która widoczna jest na powyższych zdjęciach z kamery.

Kolejka nosi nazwę Porsche Bartholet, gdyż swój unikalny wygląd i kolorystykę zawdzięcza firmie Porsche Design. Jak już wspomnieliśmy, kolejka wyposażona jest w sześcioosobowe kanapy z podgrzewanymi siedzeniami oraz w plastikowe osłony chroniące narciarzy od wiatru i śniegu. Kolejka swoją kolorystyką faktycznie przypomina wnętrze samochodów Porsche, lecz nie ulega wątpliwości, że nie jest to najważniejsze. Kanapy w kolejce są dość wygodne, co jest ogromnym atutem. Niewątpliwą i zarazem nietypową zaletą nowej kolejki Porsche-Bartholet są nowe kanapy, które w odróżnieniu do innych, ustawiają się pod kątem, co sprawia, że podczas jazdy możemy wygodniej podziwiać okoliczne widoki. Wzdłuż nowoczesnej kolei biegnie dość wymagająca i szeroka, czerwona trasa narciarska o długości wynoszącej około 1200 metrów.

Bukowina Tatrzańska to dość popularny kurort narciarski położony w niewielkiej odległości od Zakopanego, i tuż obok Białki Tatrzańskiej. Fantastyczne warunki śniegowe oraz fenomenalne widoki roztaczające się z wielu zakątków wsi, to najważniejsze atuty tej podhalańskiej miejscowości. W administracyjnych granicach wsi porozrzucanych jest ponad 20 pojedynczych wyciągów narciarskich. Znajdują się tutaj także dwie większe stacje narciarskie, jedną z nich jest ośrodek narciarski Rusiń-Ski.

2015.12.12. - Przykładowy obraz z kamery w Rusiń-Ski Porsche Bartholet w Bukowinie Tatrzańskiej

Rusiń-Ski Porsche Bartholet w Bukowinie Tatrzańskiej Rusiń-Ski Porsche Bartholet w Bukowinie Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Już teraz młodziutka Stacja Narciarska Rusiń-Ski przyciąga wielu narciarzy mimo, że nie dysponuje jeszcze nazbyt wieloma trasami narciarskim. Rosnąca popularność stacji narciarskiej sprzyja jej dynamicznemu rozwojowi, bowiem już teraz powstają plany, które mają doprowadzić do rozbudowy stacji i połączenia jej z kompleksem narciarskim w Białce Tatrzańskiej. System nowych kolei krzesełkowych miałby połączyć najwyższe Wierchy położone w obrębie tych miejscowości obejmując m.in.: Kotelnicę, Wysoki Wierch, Horników Wierch i Rusiński Wierch.

Obraz z kamery pochodzi ze strony rusin-ski.pl