Bukowina Tatrzańska: kamera na stoku Olczań-Ski UFO

Olczań-Ski UFO - Bukowina Tatrzańska

Zobacz aktualny obraz z kameryOlczań-Ski UFO

Bukowina Tatrzańska: Olczań-Ski ZwyrtlikBukowina Tatrzańska: Olczań-Ski Turnia

Olczań-Ski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej

UFO to jeden z pięciu wyciągów należących do kompleksu narciarskiego stacji Olczań-Ski, który zlokalizowany jest w Bukowinie Tatrzańskiej, przy ulicy Wierch Olczański. Wyciąg, o długości 400 metrów i przepustowości około 700 osób na godzinę obsługuje około 500 metrową łatwą, trasę. Trasa jest dość łagodna, sztucznie naśnieżana, ratrakowana, oświetlona, i nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy.

Nie ulega wątpliwości, że Bukowina Tatrzańska to wspaniały ośrodek sportów zimowych. Mimo, że zimą narciarstwo to główny atut tego miejsca, to na turystów atrakcji czeka tutaj o wiele więcej. Zimowy klimat Bukowiny Tatrzańskiej tworzą także konne zaprzęgi, które stanowią ciekawą alternatywę dla samochodu. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że każdy „odpowiedzialny” turysta powinien zwrócić szczególną uwagę na stan zaprzęganych koni. Uszy obwisłe, czyli w pozycji „na osiołka” oznaczać mogą, że koń jest wyczerpany lub chory. Niedobrym znakiem są także obwisłe wargi, które zazwyczaj towarzyszą oślim uszom. Bardzo często oznaczają zmęczenie, apatię i/lub depresję.

2015.12.12. - Przykładowy obraz z kamery Olczań-Ski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej

Olczań-Ski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej Olczań-Ski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Ogromną atrakcją Bukowiny Tatrzańskiej są termalne baseny, dla których turyści ściągają tutaj z całej Polski. W specjalnie urządzonym obiekcie znajduje się największy kompleks basenów geotermalnych wypełnionych po brzegi wodą o leczniczych właściwościach. Wizyta w termach może być świetnym zwieńczeniem po całodziennej jeździe na stoku. Kąpiel w basenie termalnym pozwala nie tylko się zrelaksować, ale także zadbać o ciało i przyjemnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Woda w basenach wydobywana jest z głębokości 2400 metrów z otworu, który usytuowany jest na północno-zachodnim zboczu góry Wysoki Wierch.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ufo-ski.pl