Wisła kamery na stokach narciarskich

Wisła

Kamery w Wiśle

Wisła: Cieńków

Kamery na stokach w Wiśle

Perła Beskidu Śląskiego, czyli Wisła, to miasteczko położone w województwie śląskim, w malowniczej dolinie rzeki Wisły. Miejscowość rozciąga się na wysokości 431 m n.p.m., u stóp górującej nad miastem Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), w miejscu gdzie swój początek ma królowa polskich rzek. Wisła praktycznie z każdej strony otoczona jest górami. Od zachodu miasto otula masyw Czantorii (995 m n.p.m.), Przełęcz Kubalonki i Stożek (980 m n.p.m.), zaś od wschodu Równica, Przełęcz Salmopolska i Trzy Kopce Wiślańskie.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Wisła nie była zbyt popularną miejscowością wypoczynkową. Niegdyś odwiedzana była przez stosunkowo niewielką liczbę turystów, natomiast obecnie miejscowość poszczycić się może ogromną popularnością, którą w dużej mierze zawdzięcza Adamowi Małyszowi. Obecnie Wisła stanowi doskonałą propozycję na urlop o każdej porze roku. Liczne szlaki piesze i wyjątkowe walory przyrodnicze zachęcają do wielogodzinnych spacerów, zaś zimą miasteczko ogarnia białe szaleństwo.

Wisła jest prawdziwym rajem dla miłośników narciarstwa, zarówno dla tych początkujących, jak i już wprawionych miłośników białego szaleństwa. Liczne trasy zjazdowe charakteryzujące się różnym poziomem trudności z pewnością zadowolą wszystkich narciarzy, a nowoczesna infrastruktura sprawia, że korzystanie ze świetnie przygotowanych stoków jest jeszcze przyjemniejsze.

W tym stosunkowo niewielkim miasteczku, zamieszkanym przez nieco ponad 10 000 osób, znajduje się aż kilka średnich i dużych stacji narciarskich. Najpopularniejszym i największym terenem zjazdowym pochwalić się może stacja narciarska Soszów położona na wschodnich stokach Soszowa Wielkiego. Ciekawymi trasami narciarskimi dysponuje także Ośrodek Narciarski Stożek, gdzie funkcjonuje całoroczny wyciąg krzesełkowy, a także Stacja Narciarska Cieńków. Niemniej popularną stacją narciarską jest Nowa Osada dysponująca czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym i jednym wyciągiem talerzykowym.

Wisła posiada niezwykle bogatą infrastrukturę narciarską, a co bardzo ważne, znakomita większość stacji narciarskich objęta jest wspólnym karnetem, zwanym Wiślański Ski Pass. Wspólne karnety niewątpliwie sprawiły, że Wisła stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla narciarzy, bowiem dzięki nim możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również i czas.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)