Wisła: kamera na stoku Siglany

Siglany - Wisła

Siglany

Wisła: KlepkiWisła: KoniakówZobacz obraz online z kamery

Siglany w Wiśle

Ośrodek Siglany położony jest w Wiśle, w dzielnicy Kopydło, przy ulicy Siglanów 1. Trasy zjazdowe kompleksu wytyczone zostały na wschodnich zboczach góry Kobyłej, wznoszącej się na wysokość 802 metrów n.p.m. Siglany ze względu na dość skromną infrastrukturę i niewielką ilość tras narciarskich, są odwiedzany głównie przez początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, i są to zazwyczaj rodziny z dziećmi. Dzięki niewielkim rozmiarom, stacja posiada bardzo przyjemny, rodzinny klimat.

W Stacji Narciarskiej Siglany działają w sumie dwa wyciągi talerzykowe. Dłuższy z nich, półkilometrowy, widoczny jest na zdjęciach z kamery po lewej stronie, zaś krótszy po prawej. Dłuższy wyciąg obsługuje jedną trasę czerwono-niebieską, o długości około 600 metrów. Początkowo trasa jest stroma, lecz już na wysokości górnej stacji krótszego wyciągu znacznie łagodnieje i do samego końca w miarę równomiernie opada.

Drugi, krótszy wyciąg, obsługuje dwie niebieskie trasy narciarskie, które wytyczone zostały po jego dwóch stronach. Część stoku widoczna na powyższych zdjęciach z kamery jest wspólna, natomiast druga trasa niebieska wytyczona została po jego prawej stronie. Jak widać, stok jest dość szeroki, choć zdecydowanie nie najszerszy. Wszystkie tutejsze trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane, a także ratrakowane.

2016.01.12 - Przykładowy obraz z kamery na stoku Siglany w Wiśle

Siglany w Wiśle Siglany w Wiśle zdjęcie nr 2

Podsumowując, Stacja Narciarska Siglany to dość przyjemne miejsce, choć niezbyt urozmaicone. Nadaje się doskonale dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. Raczej nie spotkamy tutaj tłumów, co z pewnością docenią adepci narciarstwa. Tuż opodal dolnej stacji wyciągu znajduje się dość duży, a co bardzo ważne, bezpłatny parking. Na miejscu działa także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska. W ramach odpoczynku, czy też chcąc się ogrzać, warto wybrać się do położonej na stoku restauracji. Na końcu wypada dodać, że Stacja Narciarska Siglany objęta jest wspólnym karnetem – Wiślańskim Skipassem, który obejmuje wszystkie największe stacje narciarskie w najbliższych okolicach miasta Wisła.

Obraz z kamery pochodzi ze strony siglany.wisla.pl