Wisła: kamera na stoku Soszów trasa nr 2

Soszów trasa nr 2 - Wisła

Wisła: Soszów trasa nr 3Wisła: Soszów trasa nr 1

Soszów trasa nr 2 w Wiśle

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczny jest górny odcinek trasy nr 2 oznaczonej kolorem niebieskim. Trasa swój początek ma przy stacji pośredniej, czyli przy górnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej, a jej długość wynosi około 1300 metrów. Biegnie ona dość szerokim łukiem od kolejki krzesełkowej i kończy się przy jej dolnej stacji. Tuż za zakrętem widocznym na zdjęciach z kamery, trasa nr 2 łączy się z trasą niebieską nr 3 o długości 1900 metrów, a w dalszej części łączy się z trasą zieloną nr 5. Trasa numer 2 bardzo często uczęszczana jest przez doświadczonych narciarzy, gdyż odchodzi od niej najtrudniejsza, choć krótka, bowiem zaledwie 200-metrowa, trasa czarna. Jest ona dość wymagająca, dlatego też nie polecamy jej niedoświadczonym narciarzom.

Na zboczach Soszowa Wielkiego w sumie wytyczonych zostało sześć tras narciarskich, które obsługiwane są przez jeden wyciąg orczykowy, dwa wyciągi talerzykowe oraz jedną, czteroosobową kolejkę krzesełkową. Największą zaletą ośrodka narciarskiego Soszów jest to, że tutejsze trasy są urozmaicone. Narciarze mogą wybierać pomiędzy dwiema trasami zielonymi, dwiema trasami niebieskimi oraz po jednej trasie czerwonej i czarnej. Wszystkie są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz oświetlone, co z pewnością zadowoli miłośników jazdy na nartach po zmroku.

2016.01.04 - Przykładowy obraz z kamery ośrodka Soszów trasy nr 2 w Wiśle

Soszów trasa nr 2 w Wiśle Soszów trasa nr 2 w Wiśle zdjęcie nr 2

W granicach stacji narciarskiej Soszów funkcjonuje kilka restauracji, karczm i punktów gastronomicznych, są one porozrzucane po całym stoku. Ponadto tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a przy stacji pośredniej szkółka narciarska. Tuż opodal szczytu Soszowa Wielkiego funkcjonuje prywatne schronisko, w którym bardzo często zimą nocują narciarze. Jest to doskonałe miejsce dla osób, które do Wisły przyjechały tylko w jednym celu - jeździć na nartach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony soszow.pl