Wisła: kamera na stoku Soszów stacja pośrednia

Soszów stacja pośrednia - Wisła

Soszów stacja pośrednia

Wisła: Soszów dolna stacjaWisła: Nowa OsadaZobacz obraz online z kamery

Soszów stacja pośrednia w Wiśle

Soszów jest największym i najbardziej urozmaiconym terenem narciarskim w Wiśle oraz jednym z największych w całym Beskidzie Śląskim. Usytuowany jest w źródłowej części doliny potoku Jawornik, na wschodnich zboczach Soszowa Wielkiego wznoszącego się 886 m n.p.m. Kamera, przekazująca powyższy obraz, zamontowana została tuż przy stacji pośredniej, a jej obiektyw skierowany został na górną stację czteroosobowej kolejki krzesełkowej, która usytuowana jest mniej więcej w połowie stoku.

Widoczna na zdjęciach z kamery kolejka krzesełkowa obsługuje dolną część stoku. Przy jej górnej stacji swój początek ma trasa czerwona, która wiedzie bezpośrednio przy stoku. Jej długość wynosi około 900 metrów i polecana jest jedynie doświadczonym narciarzom. Trasa w górnej części jest dość łagodna, lecz kończy się bardzo stromo. Tutaj także swój początek ma, długa na 1200 metrów, trasa zielona, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Początkowo opada równolegle z trasą czerwoną na łagodnej części stoku, a następnie odbija w prawo i szerokim łukiem odchodzi od kolejki krzesełkowej, a następnie łączy się z trasą niebieską.

Z perspektywy kamery, na lewo od górnej stacji kolejki krzesełkowej usytuowany jest krótki wyciąg talerzykowy o długości 130 metrów i przepustowości 300 osób na godzinę. Obsługuje on łatwą, nadającą się do nauki jazdy na nartach, trasę. W tym miejscu także funkcjonuje szkółka narciarska. Tuż opodal znajdują się dwa punkty gastronomiczne – góralska karczma i Bistro Suflera.

2016.01.04. - Przykładowy obraz z kamery na stoku Soszów stacji pośredniej w Wiśłe

Soszów stacja pośrednia w Wiśle Soszów stacja pośrednia w Wiśle zdjęcie nr 2

Narciarze, aby dostać się na szczyt Soszowa Wielkiego, zmuszeni są do skorzystania z dwóch kolejek. Pierwsza z nich, widoczna na zdjęciach z kamery, wwozi turystów mniej więcej do połowy stoku. Następnie trzeba się przesiąść na położony kilkanaście metrów wyżej podwójny wyciąg orczykowy o długości 600 metrów, którego górna stacja znajduje się na samym szczycie Soszowa Wielkiego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony soszow.pl