Zieleniec kamery na stokach narciarskich

Zieleniec

Kamery w Zieleńcu

Zieleniec: Winterpol - górna stacja

Kamery na stokach w Zieleńcu

Zieleniec to narciarska dzielnica oddalonego o około 13 kilometrów Dusznik-Zdroju, położona na Dolnym Śląsku. Jeszcze nie tak dawno Zieleniec stanowił samodzielną miejscowość graniczną, usytuowaną na krańcu Kotliny Kłodzkiej, i wówczas była to najwyżej położona miejscowość w Sudetach. Z racji położenia dzielnicy na dość znacznych wysokościach i w otoczeniu gór, panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. A specyficzny mikroklimat, zbliżony do alpejskiego, wpływa pozytywnie na nasz organizm, pobudzając produkcję czerwonych krwinek odpowiedzialnych za transport tlenu po organizmie.

Zieleniec znany jest nie od dziś wśród narciarzy, bowiem jest to „miasteczko” położone praktycznie na stoku. Tutejsze trasy wytyczone zostały na zboczach góry Serlich wznoszącej się na wysokość 1025 m n.p.m. i Zielonego Garbu osiągającego 1026 m n.p.m. należących do pasma Gór Orlickich. Zieleniec jest największym kurortem narciarskim nie tylko w Kotlinie Kłodzkiej, ale także w Polsce. Mimo, że wyciągi należą do różnych operatorów, to wszystkie bez wyjątku, objęte są jednym karnetem, i razem tworzą jeden ogromny ośrodek narciarski.

W Zieleńcu działa ponad 30 wyciągów narciarskich, w tym cztery nowoczesne koleje linowe, wiele wyciągów orczykowych i talerzykowych, a także te przeznaczone dla najmłodszych typu babylift. A co bardzo ważne, trasy wytyczone w obrębie Zieleńca charakteryzują się różnym poziomem trudności. Znajdziemy tutaj trasy zielone, niebieskie, a także czerwone, które zadowolą doświadczonych miłośników sportów zimowych. Praktycznie wszystkie stoki są oświetlone, dlatego odnajdą się tutaj również miłośnicy nocnej jazdy. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i ubijane ratrakiem. Miłośnicy freestyle na snowbrdzie czy też nartach mają do dyspozycji snowpark oraz pełnowymiarową rynnę – halfpipe.

W skali Polski Zieleniec jest unikalnym miejscem, bowiem dzięki ustawieniu wyciągów, bez ściągania nart można przejechać Zieleniec z jednego końca na drugi. Ponadto znajduje się tutaj niesłychanie bogata infrastruktura turystyczna obejmująca znakomicie rozbudowaną bazę noclegową, gastronomiczną i doskonałe zaplecze narciarskie. Główna ulica Zieleńca usiana jest licznymi punktami gastronomicznymi, hotelami, kwaterami prywatnymi, a także wypożyczalniami i serwisami sprzętu narciarskiego.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)