Zieleniec: kamera na stoku Mieszko - ośrodek narciarski

Mieszko - ośrodek narciarski - Zieleniec

Zieleniec: GryglówkaSzklarska Poręba: Sudety Lift

Mieszko - ośrodek narciarski w Zieleńcu

Ośrodek narciarski Mieszko, tak jak wszystkie stacje w Zieleńcu, położony jest tuż przy drodze wojewódzkiej numer 389. Usytuowany jest po lewej stronie, przy samym wjeździe do Zieleńca od strony Dusznik-Zdroju. Mieszko to jedna z wielu stacji narciarskich w Zieleńcu, dysponuje w sumie pięcioma wyciągami, które obsługują prawie trzy kilometry łatwych, oznaczonym kolorem niebieskim, tras.

Stacja narciarska Mieszko to doskonała propozycja dla osób w każdym wieku, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Narciarze mają do dyspozycji w sumie 10 wariantów tras zjazdowych. Wszystkie są oświetlone i naśnieżane, a w razie potrzeby również ratrakowane. W obrębie stacji funkcjonuje oczywiście szkółka narciarska oraz dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Włodarze Stacji Narciarskiej Mieszko nie zapomnieli także o najmłodszych. W obrębie kompleksu funkcjonuje Zimowa Chatka Zabaw oraz Zimowy Plac Zabaw, gdzie dzieci pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, mogą spędzić bezpiecznie czas, podczas gdy rodzice będą szusować na stokach. Wszystkie ośrodki położone w obrębie Zieleńca objęte są systemem wspólnych karnetów, a układ wyciągów umożliwia poruszanie się po całej miejscowości bez odpinania nart.

Zieleniec to miejscowość położona na stoku. Praktycznie z okien każdego pokoju hotelowego, pensjonatu, czy też kwatery prywatnej rozciągają się widoki na tereny zjazdowe, po których szusują zadowoleni narciarze. Jest to przede wszystkim doskonałe miejsce dla rodziców z mniejszymi dziećmi, które nie powinny przebywać zbyt długo zimą na dworze, lub mogą wymagać przebrania, bowiem w tym wypadku odległość stoku od kwatery ma ogromne znaczenie.

2015.12.02 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego w Zieleńcu

Mieszko - ośrodek narciarski w Zieleńcu Mieszko - ośrodek narciarski w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Zieleniec stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich turystów wielbiących góry i szusowanie po stokach. Miasteczko stanowi także doskonałą bazę wypadową do położonych tuż opodal Czech czy też Gór Stołowych, Bystrzyckich i Orlickich.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zieleniec.pl