Zieleniec: kamera na stoku Winterpol

Winterpol - Zieleniec

Zobacz aktualny obraz z kameryZieleniec Winterpol

Zieleniec: Winterpol - dolna stacjaZieleniec: Panorama stoków

Winterpol w Zieleńcu

Zieleniec jest jednym z największych kurortów narciarskich w całej Polsce. Śnieg zalega tutaj przez około 150 dni w roku, a opadające na północną stronę stoki i w miarę niskie temperatury gwarantują doskonałe warunki narciarskie. Powyższe zdjęcia z kamery ukazują stok narciarski firmy Winterpol, który obsługiwany jest przez kolejkę krzesełkową wyposażoną w podgrzewane siedzenia oraz osłonę chroniącą narciarzy przed deszczem i śniegiem.

Duszniki-Zdrój to niezwykle popularna miejscowość turystyczno-wypoczynkowa leżąca na Dolnym Śląsku. Miasteczko położone jest w Sudetach, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej i stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki w Góry Stołowe, Góry Orlickie oraz Góry Bystrzyckie. Amatorzy pieszych wycieczek mają do dyspozycji szereg szlaków pieszych, które prowadzą przez najciekawsze miejsca regionu. Wartym odwiedzenia miejscem jest Torfowisko pod Zieleńcem (dzielnicy Dusznik-Zdroju), które zachwyca fenomenalnymi krajobrazami. Po torfowisku poruszać się można jedynie po wyznaczonych ścieżkach.

Mówi się, że Zakopane to zimowa stolica Polski. I choć pod wieloma względami to prawda, to niekwestionowaną stolicą sportów zimowych jest Zieleniec, będący formalnie dzielnicą Dusznik-Zdroju. W niegdysiejszej wsi działa prawie 30 wyciągów narciarskich, które położone są po obu stronach drogi wojewódzkiej 389 przebiegającej przez Zieleniec.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery Winterpol w Zieleńcu

Winterpol w Zieleńcu Winterpol w Zieleńcu zdjęcie nr 2 Winterpol w Zieleńcu zdjęcie nocą

Zieleniec posiada niesłychanie bogatą infrastrukturę narciarską, która z pewnością spełni oczekiwania znakomitej większości narciarzy. Nie wiele jest takich miejsc w Polsce, gdzie znajdziemy tak duże skupisko wyciągów i stoków narciarskich, na tak niewielkim obszarze.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu