Zieleniec: kamera na stoku Panorama stoków

Panorama stoków - Zieleniec

Zieleniec: WinterpolZieleniec: Nartorama SKI Arena

Panorama stoków w Zieleńcu

Bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych kamer w Zieleńcu. Ukazuje nie tylko same stoki narciarskie, ale także panoramę Zieleńca i jego najbliższych okolic. Zieleniec, będący dzielnicą Dusznik-Zdroju położony jest na zboczach Gór Orlickich, które od północy sąsiadują z Górami Bystrzyckimi. Znakomita większość stoków narciarskich usytuowana jest na zboczach góry Serlich i Zielony Garb.

Zieleniec, ze względu na swoje położenie, w którym ciśnieniowe masy powietrza wymuszają na organizmie zwiększoną produkcję czerwonych krwinek, jest doskonałym miejscem do poprawy swojej kondycji i samopoczucia. Kolejnym i jednym z największych atutów Zieleńca jest ponadprzeciętna ilość opadów w okresie zimowym. Zdarza się, że sezon narciarski trwa przez nawet 150 dni w roku. Zazwyczaj zaczyna się wraz z początkiem grudnia, natomiast kończy w połowie kwietnia. Bogata infrastruktura Zieleńca z pewnością spełni oczekiwania wszystkich narciarzy. Szczególnie docenią to narciarze przybywający do miasteczka w większych grupach, w których poziom umiejętności w jeździe na nartach poszczególnych osób bardzo często się różni.

W ramach odpoczynku warto wybrać się do jedynego w Zieleńcu, i zarazem zabytkowego kościoła św. Anny. Pierwszy kościół w Zieleńcu wybudowany został w 1762 roku, natomiast obecna świątynia pochodzi z 1902 roku. W przeszłości kościół znany był między innymi z tego, że była to najwyżej położona świątynia w Prusach, natomiast obecnie jest to najwyżej położony kościół w Sudetach. Jest on usytuowany na wysokości 856 m n.p.m. i leży około 550 metrów na wschód od granicy polsko-czeskiej.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery na panoramę stoków w Zieleńcu

Panorama stoków w Zieleńcu Panorama stoków w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Powyższe zdjęcia doskonale oddają klimat górskiej miejscowości, jaką jest Zieleniec. Otaczające miejscowość góry, a także fenomenalny mikroklimat wpływają pozytywnie na samopoczucie narciarzy, tym samym dodając sił do szlifowania swoich umiejętności i spędzania czas aktywnie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartorama.pl