Zieleniec: kamera na stoku Winterpol - górna stacja

Winterpol - górna stacja - Zieleniec

Zobacz aktualny obraz z kameryZieleniec Winterpol górna stacja

Białka Tatrzańska: BaniaZieleniec: Winterpol - dolna stacja

Winterpol - górna stacja w Zieleńcu

Kamera została zamontowana mniej więcej w połowie stoku narciarskiego obsługiwanego przez pomarańczową kolejkę krzesełkową wyposażoną w sześcioosobowe kanapy, operatora Winterpol. Widok z tej kamery z pewnością zachwyci wielu pasjonatów narciarstwa, którzy w danej chwili nie mogą oddawać się swoim pasjom.

Na pierwszym planie widoczna jest opisywana wcześniej kolejka krzesełkowa, natomiast na drugim widać kolejkę krzesełkową Gryglówka o długości 600 metrów, wzdłuż której, po obu stronach, wyznaczone zostały dwie trasy narciarskie. Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie biegnie trasa niebieska o długości 850 metrów, natomiast po prawej wytyczona została dość trudna trasa czerwona o długości 600 metrów.

Zieleniec, jako ośrodek narciarski dość dynamicznie się rozwija. Niedawno wybudowane wyciągi należące do operatora Nartorama umożliwiają sprawne przedostanie się do schroniska górskiego Masarykova Chata, które położone jest zaledwie 140 metrów od górnej stacji kolejki krzesełkowej Skyway Express Nartorama. Zimą, na płaskim i nie ratrakowanym terenie wielu turystów miało problem z dostaniem się do schroniska, natomiast obecnie funkcjonuje tam wyciąg, który „podciąga” turystów prawie, że pod same drzwi schroniska.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji Winterpol z Zieleńca

Winterpol - górna stacja w Zieleńcu Winterpol - górna stacja w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Masarykova Chata to schronisko, które warto odwiedzić. Roztaczają się stąd fenomenalne widoki na panoramę Gór Orlickich zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. Ogromną atrakcją jest także regionalna kuchnia. Bowiem Masarykova Chata oferuje typowo czeską kuchnię. Nie należy ona do najchudszych, lecz wysoko kaloryczne dania w czasie zimy, tym bardziej w górach, nikomu nie zaszkodzą. Wszystkie kalorie bardzo szybko i przyjemnie można następnie spalić na stoku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu