Zieleniec: kamera na stoku Gryglówka

Gryglówka - Zieleniec

Zobacz aktualny obraz z kameryGryglówka

Zieleniec: Nartorama Skyway ExpressZieleniec: Mieszko - ośrodek narciarski

Gryglówka w Zieleńcu

Na zdjęciach z kamery widoczna jest kolej krzesełkowa Gryglówka (G1) o długości 600 metrów, dysponująca czteroosobowymi kanapami, na których narciarze pokonują 142 metry różnicy poziomów. Po lewej stronie kolejki, z perspektywy kamery, wyznaczona została trasa o długości 600 metrów oznaczona kolorem czerwonym. Trasa jest dość stroma, szczególnie w górnej części, i jak na dzisiejsze standardy dość wąska. Natomiast po prawej stronie kolejki G1 biegnie łatwa i przyjemna, niebieska trasa o długości 820 metrów.

Mimo, iż w Polsce nie możemy narzekać na brak stacji narciarskich, to jest niewiele takich miejsc w Polsce jak Zieleniec, gdzie tak wiele stacji narciarskich wraz z hotelami, pensjonatami, a nawet właścicielami kwater prywatnych, razem współpracuje. Wykupując nocleg w Zieleńcu mamy szansę otrzymać gratis karnet Free-Ski, który upoważnia do korzystania ze wszystkich wyciągów usytuowanych w mieście, przez całą długość naszego pobytu. Nie ulega wątpliwości, że jest to oferta bardzo kusząca, dzięki której możemy sporo zaoszczędzić. Wykupując nocleg w Zieleńcu zaoszczędzimy również na dojazdach, a po całym miasteczku możemy poruszać się praktycznie bez odpinania nart. Teoretycznie fakt, iż stacje narciarskie ze sobą współpracują nie powinien dziwić, lecz w Polsce jest jeszcze stosunkowo niewiele miejsc, w których stosowany jest wspólny karnet. Bardzo często spółki nie chcą lub nie mogą się porozumieć. Doskonałym tego przykładem jest Centrum Narciarskie Azoty i Ośrodek Narciarski Słotwiny w Krynicy-Zdrój, które razem z pewnością stały by się o wiele bardziej konkurencyjne dla rozwijającego się ośrodka na Jaworzynie Krynickiej. Kolejnym przykładem „błędnej” logiki właścicieli może być Karpacz – Ośrodek Biały Jar i Kopa.

2015.12.02 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim Gryglówka w Zieleńcu

Gryglówka w Zieleńcu Gryglówka w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Nie ulega wątpliwości, że wspólny karnet, obok bardzo urozmaiconych tras, jest ogromną zaletą Zieleńca. Współpraca hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych wraz ze stacjami narciarskim z pewnością przekłada się na większe zainteresowanie narciarzy Zieleńcem, a tym samym na większe zyski, jednocześnie tworząc atrakcyjną ofertę dla turystów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zieleniec.pl