Zieleniec: kamera na stoku Nartorama SKI Arena

Nartorama SKI Arena - Zieleniec

Zobacz aktualny obraz z kameryNartorama SKI Arena

Zieleniec: Panorama stokówZieleniec: Nartorama Skyway Express

Nartorama SKI Arena w Zieleńcu

W końcu w Zieleńcu pojawiły się kamery przekazujące obraz na żywo. Prawie cały rok na nie czekaliśmy. Kamera, z której obraz mamy szansę oglądać, zamontowana została w pobliżu dolnej stacji kolejki kanapowo-gondolowej Nartorama Skyway Express. Bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych kamer w Zieleńcu, bowiem oprócz wyciągów narciarskich i tras zjazdowych, mamy szansę zobaczyć także fenomenalną panoramę Gór Orlickich i Zieleńca.

Nartorama SkI Arena to całkiem nowa inwestycja, bowiem została oddana do użytku w grudniu 2014 roku, a jej budowa rozpoczęła się w 2012 roku. Inwestycja obejmowała swoim zasięgiem budowę nowoczesnej kolei linowej kanapowo-gondolowej, poszerzenie istniejących oraz wytyczenie nowych i długich nartostrad, a także budowę wiaduktu, który umożliwił przedłużenie tras prowadząc je nad drogą przecinającą Zieleniec (droga wojewódzka 389). Modernizacja ośrodka objęła także instalację sztucznego naśnieżania, która została rozbudowana.

Obecnie narciarze w stacji Nartorama mają do dyspozycji prawie 8 kilometrów tras narciarskich. Cztery trasy, a w tym dwie łatwe niebieskie oraz dwie trudniejsze czerwono-niebieskie biegnące bezpośrednio przy kolejce, po jej obu stronach, rozpoczynają się przy górnej stacji nowej kolei, a kończą się przy jej dolnej stacji, po drugiej stronie ulicy. Trasa 3 i 4 (oznaczenie na mapie Zieleńca) są na całej długości naśnieżane i oświetlone, a wszystkie trasy są regularnie ratrakowane.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery z Zieleńca Nartorama SKI Arena

Nartorama SKI Arena w Zieleńcu Nartorama SKI Arena w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Równolegle do nowej kolei Nartorama Skyway Express ustawiony został wyciąg talerzykowy oznaczony N3 – Patyczak I. Obsługuję on łatwą, niebieską trasę o długości 230 metrów, tuż obok usytuowane są jeszcze dwa inne wyciągi, również talerzykowe, o podobnej długości. Przy parkingu Nartoramy znajduje się wyciąg taśmowy dla dzieci, a tuż obok niego kolejny wyciąg talerzykowy o długości 160 metrów. Z wyciągów Nartoramy można korzystać w ramach wspólnego karnetu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartorama.pl