Lądek-Zdrój kamery na stokach narciarskich

Lądek-Zdrój

Kamery w Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój: Widok z dołu na stację narciarską

Kamery na stokach w Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój to ładne miasteczko położone na Dolnym Śląsku, rozciągające się w Kotlinie Kłodzkiej, usytuowane w niedalekiej odległości od Stronia Śląskiego, Kłodzka i Złotego Stoku. Lądek-Zdrój to wiekowe miasto, które prawa miejskiej uzyskało już w XIII wieku, natomiast od XV wieku zyskało status uzdrowiska. Obecnie kojarzone jest nie tylko z kuracjuszami, przybywającymi do miasteczka w celu poprawy swojego stanu zdrowia (choroby reumatyczne, neurologiczne, a także ortopedyczne), ale także z turystyką górską.

Pierwszy zakład przyrodoleczniczy w Lądku-Zdroju powstał pod koniec XV wieku, a dokładniej w 1498 roku. Jednak mówi się, iż pierwsze urządzenia kąpielowe powstały tutaj już w 1241 roku, lecz zostały zniszczone przez Mongołów powracających z bitwy pod Legnicą. Jeśli w przyszłości ta teoria się potwierdzi, to Lądek-Zdrój uzyska status najstarszego uzdrowiska w Polsce. W obrębie miasta wydobywane są wody mineralne siarczkowe i fluorkowe, które w połączeniu z aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody stwarzają doskonałe warunki do regeneracji sił i poprawy swojego stanu zdrowia zarówno cielesnego, jak i mentalnego.

Amatorzy zabytkowej architektury z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Lądek-Zdrój pochwalić się może kilkoma, wiekowymi i ciekawymi zabytkami. Najważniejszym z nich bez wątpienia jest Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech, usytuowany przy placu Mariańskim I, wzniesiony w XVII wieku. Neobarokowe zdobienia oraz marmurowe misy z ujęciami leczniczych wód oraz fontanny otulone azaliami i magnoliami, wyróżniają Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech na tle innych obiektów tego typu. Wartym odwiedzenia miejscem jest także Rynek w Lądku-Zdroju. Ten przepiękny plac otoczony kolorowymi kamieniczkami oraz ze stojącym pośrodku neorenesansowym Ratuszem zachwyci wszystkich turystów. Domy na Rynku wybudowane zostały w XVIII i XIX wieku w stylu renesansowym i barokowym.

Aktywny wypoczynek w połączeniu z wodami mineralnymi, gwarantują doskonały wypoczynek. Amatorzy pieszych wędrówek mają do dyspozycji kilka szlaków pieszych i rowerowych oraz przepiękny, górski ogród botaniczny o powierzchni dwóch hektarów, będący idealnym miejscem spacerowym. Natomiast zimą, amatorzy szaleństwa na białym puchu mają do dyspozycji średniej wielkości stację narciarską położoną zaledwie kilkadziesiąt metrów od centrum miasta. Możecie ją zobaczyć na kamerach udostępnionych w naszym serwisie.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)