Tylicz kamery na stokach narciarskich

Tylicz

Kamery w Tyliczu

Tylicz: Tylicz Ski dolna stacja

Kamery na stokach w Tyliczu

Tylicz to wieś leżąca w województwie małopolskim, pośród gór Beskidu Sądeckiego, położona nieopodal Krynicy-Zdroju oraz granicy ze Słowacją. Stanowi doskonały pomysł na urlop o każdej porze roku, a dzięki swojemu położeniu zapewnia bogaty wachlarz możliwości do spędzenia aktywnego wypoczynku.

Tylicz to w sumie niewielka wioska. Nie ma tu tłoku, ruch uliczny jest znikomy. Wszystko to sprzyja obcowaniu z przyrodą w ciszy i spokoju, w nieskażonym środowisku. Wiosną i latem Tylicz stanowi doskonałą bazę wypadową na okoliczne szlaki turystyczne. W najbliższej okolicy wytyczone zostały szlaki piesze, rowerowe, a nawet konne. Miejscowość zawdzięcza naprawdę wiele swojemu położeniu. We wsi znajduje się kilkanaście źródeł wód mineralnych i kwasowęglowych, które powszechnie znane są ze swoich leczniczych właściwości.

Turystom odwiedzającym Tylicz polecamy Park Zdrojowy. Znajduje się tu pijalnia miejscowej wody, o której w księgach historycznych pisano już w XVIII wieku. Ogromną atrakcją Tylicza są także Mofety – czyli naturalne wyziewy dwutlenku węgla, które można obserwować z pomostów, są one widoczne gołym okiem. W wolnym czasie warto także swoje kroki pokierować do Muzeum Nikifora, gdzie wystawiona jest stała ekspozycja sztuki prymitywnej. Turyści spragnieni, ostrych wodnych wrażeń latem mogą wybrać się na spływ kajakowy górskim potokiem. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają także do dyspozycji park linowy. Tylicz położony jest na trasie szlaku Cerkwi Łemkowskich, bowiem we wsi znajduje się stara cerkiew greckokatolicka, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc w okolicy.

Jak już wspomnieliśmy, Tylicz warto odwiedzić o każdej porze roku, również zimą. Na miejscu funkcjonują dwie spore stacje narciarskie: Tylicz Ski oraz Tylicz Master Ski. Każda z nich dysponuje około 5-ma kilometrami tras zjazdowych, które możecie zobaczyć na zdjęciach z kamer.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)