Tylicz: kamera na stoku Tylicz Ski dolna stacja

Tylicz Ski dolna stacja - Tylicz

Zobacz aktualny obraz z kameryTylicz Ski dolna stacja

Kamianna: Duży WyciągTylicz: Tylicz Ski kolej krzesełkowa

Tylicz Ski dolna stacja w Tyliczu

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana na terenie stacji narciarskiej Tylicz-Ski położonej w Tyliczu, na zboczach góry Bardowiec, sięgającej 770 m n.p.m., tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Jeszcze w latach 90. Tylicz uważany był za jeden z największych i najciekawszych terenów narciarskich w okolicy. W sumie we wsi funkcjonowało wówczas ponad 10 wyciąg orczykowych, które obsługiwały głównie niebieskie trasy narciarskie. Niestety z biegiem lat, pod wpływem silnie rozwijającej się konkurencji, Tylicz utracił swoje znaczenie na narciarskiej mapie Beskidu Sądeckiego. Dopiero kilka lat temu, po modernizacji stacji narciarskich, Tylicz ponownie umocnił swoją pozycję na narciarskiej mapie i powoli odzyskuje swą popularność. Modernizacja stacji narciarskiej Tylicz-Ski, która początkowo nosiła nazwę Top-Ski, trwała kilka lat i zakończyła się w 2010 roku, kiedy to postawiona została tutaj pierwsza kolejka krzesełkowa firmy Poma, o długości 725 metrów, wyposażona w trzyosobowe kanapy, pokonująca 145 metrów różnicy. Postawiona została na wschodnim stoku Bardowca i zastąpiła dotychczas istniejący tutaj wyciąg orczykowy.

Obecnie, po modernizacji, Tylicz-Ski prezentuje się całkiem przyzwoicie. Stacja oddaje do dyspozycji narciarzom ponad 5 kilometrów tras narciarskich, które obsługiwane są przez kolejkę krzesełkową oraz 3 wyciągi orczykowe, a także 2 wyciągi typu baby lift. Tylicz-Ski dysponuje w sumie dwoma stokami – północnym i wschodnim. Stok północny obsługiwany jest przez dwa wyciągi orczykowe, i nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Natomiast stok wschodni jest o wiele dłuższy, bardziej zróżnicowany i sięga prawie, że szczytu Bardowca.

2016.01.25. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji stoku Tylicz Ski w Tyliczu

Tylicz Ski dolna stacja w Tyliczu Tylicz Ski dolna stacja w Tyliczu zdjęcie nr 2

Znakomita większość tras wytyczonych w Stacji Narciarskiej Tylicz-Ski to trasy niebieskie, na wschodnim stoku z nieco bardziej stromymi fragmentami. Ponad 70% tras narciarskich jest sztucznie naśnieżana, oświetlona, a także ratrakowana. W obrębie stacji, w dolnych częściach obu stoków, funkcjonują restauracje, wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego. Wytyczone zostały także niewielkie poletka przeznaczone do jazdy na sankach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony tylicz.ski