Tylicz: kamera na stoku Master Ski dolna stacja

Master Ski dolna stacja - Tylicz

Tylicz: Master Ski panoramaKazimierz Dolny: Parchatka

Master Ski dolna stacja w Tyliczu

Kamera została zamontowana w stacji narciarskiej Tyliczy Master-Ski, tuż przy dolnych stacjach wyciągów. Jest to jedna z największych stacji narciarskich w regionie. I jest to ośrodek, który zdecydowanie warto odwiedzić. Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć sporą część ośrodka Master-Ski, choć zdecydowanie stosunkowo niewielką.

Główny wyciąg, czyli kolejka krzesełkowa, wyposażona w czteroosobowa kanapy, wwozi narciarzy tuż pod szczyt Szubienicy wznoszącego się na wysokość 683 m n.p.m. Przy górnej stacji swój początek ma kilka tras zjazdowych. Pierwsza z nich wiedzie dość szerokim łukiem w prawo (z perspektywy widoku z kamery) i przebiega przez widoczny na zdjęciach z kamery Funpark, gdzie ustawionych zostało kilkanaście przeszkód. Ogromną popularnością wśród narciarzy cieszy się także tunel, wybudowany na stoku.

Z perspektywy widoku z kamery, tuż przed tunelem, znajduje się dość krótki odcinek trasy czerwonej, która wyposażona została w bramki do pomiaru czasu. Natomiast po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, narciarze mają do dyspozycji dwie trasy narciarskie, o długości 650 i 700 metrów. Warto jednak pamiętać, że nie są to trasy autonomiczne, a jedynie propozycje zjazdu.

Na zdjęciach z kamery widoczny jest także wyciąg orczykowy, o długości około 600 metrów, którego górna stacja znajduje się nieco poniżej górnej stacji kolejki krzesełkowej. Wyciąg ten obsługuje stok zarówno po prawej stronie wyciągu krzesełkowego, jak i trasy po lewej stronie, lecz na krótszym odcinku. Trasa widoczna na zdjęciach z kamery „najbliżej nas”, obsługiwana jest przez wyciąg talerzykowy o długości 500 metrów. Zdecydowanie jest to jedna z najłatwiejszych tras narciarskich w Master-Ski.

2016.01.23. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji ośrodka Master Ski w Tyliczu

Master Ski dolna stacja w Tyliczu Master Ski dolna stacja w Tyliczu zdjęcie nr 2

Po lewej stronie stoku, od górnej stacji każdego wyciągu, odchodzi kilka tras zjazdowych. Wiodą one w większości dość sporym łukiem do dolnych stacji kolejek. I jak w przypadku tras po prawej stronie kolejki krzesełkowej, są to raczej propozycje zjazdu. Ich długość waha się od 500 do 1000 metrów. Są to trasy przeważnie niebieskie, choć te najdłuższe w górnej części oznaczone są kolorem czerwonym. Tuż przy budynku kas, po jego lewej stronie, postawiony został krótki wyciąg talerzykowy, przeznaczony dla początkujących narciarzy, a tuż obok wygospodarowano niewielkie poletko do jazdy na sankach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony master-ski.pl