Kazimierz Dolny: kamera na stoku Parchatka

Parchatka - Kazimierz Dolny

Zobacz aktualny obraz z kameryParchatka

Tylicz: Master Ski dolna stacjaCzarna Góra: Koziniec dolna stacja

Parchatka w Kazimierzu Dolnym

Do licznych atrakcji Kazimierza Dolnego zaliczyć możemy Stację Narciarską Parchatka położoną na obrzeżach miasta. Jest to jeden z wielu kompleksów narciarskich, jakie powstały w ostatnich latach w województwie lubelskim. Korzystne warunki terenowe pozwoliły na organizację niewielkiego stoku narciarskiego, który wśród mieszkańców cieszy się ogromną popularnością. Amatorzy dwóch desek mają do dyspozycji dwa wyciągi orczykowe, o długości około 420 metrów, które obsługują nieco dłuższe trasy zjazdowe.

Przy górnych stacjach wyciągów orczykowych swój początek mają dwie trasy narciarskie. Pierwsza z nich wiedzie niewielkim łukiem po przez wąwóz w lewo, zaś druga w prawo, również wąwozem. Są to trasy dość łatwe i przyjemne, a ich łączna długość wynosi około jednego kilometra. Nadają się doskonale dla początkujących narciarzy, nawet tych, którzy po raz pierwszy w stacji narciarskiej Parchatka założą narty na nogi. Przy dolnych stacjach orczyków funkcjonuje także krótki, 100-metrowy wyciąg postawiony specjalnie z myślą o najmłodszych.

Parchatka raczej nie jest stacją narciarską do której ściągać będą doświadczeni narciarze, niemniej jednak tutejsze trasy są zupełnie wystarczające do tego, aby obyć się z nartami i wyciągami orczykowymi. Dużą zaletą ośrodka jest obszerny i darmowy parking oraz funkcjonująca tuż obok regionalna karczma serwująca ciepłe, tutejsze dania. Na miejscu funkcjonuje także szkółka narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. A tuż obok także niewielki obiekt noclegowy.

2016.01.22. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Parchatka w Kazimierzu Dolnym

Parchatka w Kazimierzu Dolnym Parchatka w Kazimierzu Dolnym zdjęcia nr 2

Lokalnie Parchatka cieszy się dużą popularnością przede wszystkim wśród mieszkańców, ale także i turystów, których zimą w Kazimierzu jest zdecydowanie mniej. Opisywany ośrodek stanowi doskonały punkt wypadowy na kilkugodzinne szusowanie na nartach dla mieszkańców Kazimierza Dolnego i okolicznych miejscowości.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kazimierzdolny.net