Czarna Góra: kamera na stoku Koziniec dolna stacja

Koziniec dolna stacja - Czarna Góra

Zobacz aktualny obraz z kameryKoziniec dolna stacja

Kazimierz Dolny: ParchatkaCzarna Góra: Koziniec górna stacja

Koziniec dolna stacja w Czarnej Górze

Kamera została zamontowana tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej, będącej główną osią kompleksu narciarskiego Koziniec-Ski. Ośrodek dysponuje niezbyt wymagającymi trasami, i poszczycić się może rodzinnym charakterem. Tutejsze trasy są w miarę łatwe i dość urozmaicone i doskonale nadają się dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy.

Kolejka krzesełkowa wwozi narciarzy na szczyt polany rozciągającej się tuż poniżej szczytu góry Litwinki, na której zboczach usadowił się ośrodek. Przy górnej stacji kolejki swój początek mają trzy trasy narciarskie. Pierwsza z nich, odbiega szerokim łukiem od linii kolejki, jej długość wynosi około 1000 metrów i jest to bardzo łagodna, dość przyjemna trasa. Jest ona widoczna po lewej stronie obrazu z kamery.

Bezpośrednio wzdłuż linii kolei, po obu jej stronach, wytyczone zostały dwie trasy czerwono-niebieskie. Odcinek oznaczony kolorem czerwonym na mapie tras rozpoczyna się w górnej części stoku i kończy się około 200 metrów dalej. Mimo, że na niewielkim odcinku trasa oznaczona jest kolorem czerwonym, nadaje się nawet dla początkujących narciarzy. Na zdjęciach z kamery, w oddali, doskonale widoczny jest opisywany trudniejszy odcinek stoku.

Po prawej stronie zdjęć z kamery, widoczny jest 300-metrowy wyciąg orczykowy obsługujący nieco dłuższą trasę zieloną, która doskonale nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Równolegle do tego wyciągu, w pobliżu jego dolnej stacji, specjalnie z myślą o najmłodszych, postawiony został krótki wyciąg zaczepowy.

2016.01.22. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Koziniec z dolnej stacji w Czarnej Górze

Koziniec dolna stacja w Czarnej Górze Koziniec dolna stacja w Czarnej Górze zdjęcie nr 2

Zagospodarowanie stacji narciarskiej Koziniec-Ski jest proste, lecz bardzo funkcjonalne. Ogromnym atutem stacji, poza infrastrukturą narciarską, jest obszerny, darmowy parking, a także fenomenalne widoki roztaczające się z górnej części stoku na Tatry. Natomiast największą wadą jest południowo-zachodnia ekspozycja stoku, która sprawia, że śnieg w słoneczne dni bardzo szybko staje się mokry, a na trasach tworzą się muldy i odsypy. Stacja narciarska Koziniec-Ski wchodzi w skład regionalnego karnetu TatrySki, który obejmuje swym zasięgiem Kotelnicę, Banie, Kaniówkę oraz stacje narciarskie w Jurgowie i Kluszkowcach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony koziniec-ski.pl