Czarna Góra: kamera na stoku Koziniec górna stacja

Koziniec górna stacja - Czarna Góra

Zobacz aktualny obraz z kameryKoziniec górna stacja

Czarna Góra: Koziniec dolna stacjaCzarna Góra: Grapa Litwinka dolna stacja

Koziniec górna stacja w Czarnej Górze

Czarna Góra, to stosunkowo niewielka miejscowość, malowniczo położona na polskim Spiszu. Od zachodu ogranicza ją rzeka Białka, natomiast od wschodu wzniesienia Magury Spiskej, górujące nad wsią, na której zboczach funkcjonuje stacja narciarska Koziniec-Ski. Powyższe zdjęcia są przekazywane przez kamerę zamontowaną przy górnej stacji jedynej kolejki krzesełkowej w kompleksie narciarskim Koziniec-Ski, wyposażonej w czteroosobowe kanapy.

Długość kolejki krzesełkowej, widocznej na zdjęciach z kamery, wynosi około 800 metrów. Po jej obu stronach wytyczone zostały dwie trasy czerwono-niebieskie. Choć raczej są to propozycje zjazdu, aniżeli samodzielne trasy, bowiem stok jest w miarę szeroki i pozwala na dowolną konfigurację trasy zjazdowej. Stok w górnej części jest dość stromy, natomiast niżej znacznie łagodnieje. Początkujący narciarze mają do dyspozycji trasę nr 1, która na całej długości oznaczona jest kolorem niebieskim, a swój początek ma przy górnej stacji. Biegnie ona dość dużym łukiem w prawo, z perspektywy widoku z kamery, od linii kolei.

Równolegle do kolejki krzesełkowej postawiony został 300-metrowy wyciąg orczykowy. Jest on położony nieco na uboczu, w dolnej, łagodnej części stoku. A tuż obok postawiony został krótki, zalewie 120-metrowy wyciąg zaczepowy, przeznaczony dla najmłodszych narciarzy.

2016.01.22. - Przykładowy obraz z kamery ośrodka Koziniec z górnej stacji w Czarnej Górze

Koziniec górna stacja w Czarnej Górze Koziniec górna stacja w Czarnej Górze zdjęcie nr 2

Koziniec-Ski to nie jest stacja, która zachwyci wprawionych narciarzy, niemniej jednak jest dość ciekawie zagospodarowana i pochwalić się może dość dobrze zorganizowanym zapleczem. Na miejscu funkcjonuje stylowa karczma, gdzie zorganizowany jest kącik dziecięcy (mini przedszkole) oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska. Koziniec-Ski to stacja narciarska o charakterze rodzinnym, której największą zaletą jest niewielkie zatłoczenie, dzięki czemu nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony koziniec-ski.pl