Czarna Góra: kamera na stoku Grapa Litwinka dolna stacja

Grapa Litwinka dolna stacja - Czarna Góra

Czarna Góra: Koziniec górna stacjaCzarna Góra: Grapa Litwinka

Grapa Litwinka dolna stacja w Czarnej Górze

A przed nami, zdjęcia z kamery zamontowanej przy dolnej stacji głównej kolejki krzesełkowej w stacji narciarskiej Grapa Litwinka położonej w niewielkiej miejscowości Czarna Góra, leżącej tuż opodal Białki Tatrzańskiej. Grapa Litwinka to stosunkowo niewielka stacja narciarska, w miarę dobrze zagospodarowana, choć trzeba przyznać, że na tą chwilę, jej potencjał jest jeszcze nie do końca wykorzystany.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, głównym elementem stacji narciarskiej Grapa Litwinka jest kolejka krzesełkowa wyposażona w czteroosobowe, wyprzęgane, kanapy. Kolejka wwozi narciarzy na górną część polany, nieco poniżej szczytu Łysej Góry, na której północno-zachodnich stokach położona jest stacja. Długość kolejki wynosi około 1000 metrów i 160 metrów różnicy poziomów. Stok początkowo jest dość stromy, a następnie mocno się wypłaszcza, lecz co ważne, w górnej części jest jednolicie nachylony i bardzo szeroki. Nadaje się doskonale do jazdy szerokimi skrętami.

W dolnej części stoku, równolegle do kolejki krzesełkowej, po prawej stronie z perspektywy widoku z kamery, stoi krótki 120-metrowy wyciąg orczykowy przeznaczony dla najmłodszych narciarzy. Natomiast po lewej stronie obrazu z kamery widoczny jest wyciąg orczykowy, o długości 400 metrów, który obsługuje łagodną część stoku. Tuż za linią drzew, nieco wyżej, po prawej stronie, znajduje się kolejny, również 400-metrowy wyciąg orczykowy, który obsługuję niewiele dłuższą trasę czerwoną.

2016.01.22. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Grapa Litwinka dolnej stacji w Czarnej Górze

Grapa Litwinka dolna stacja w Czarnej Górze Grapa Litwinka dolna stacja w Czarnej Górze zdjęcie nr 2

W sumie, Stacja Narciarska Grapa Litwinka to doskonałe miejsce dla początkujących, średniozaawansowanych oraz wprawionych narciarzy. Ośrodek dysponuje trasami o różnym stopniu trudności. I choć jest ich niewiele, to nadrabia stosunkowo niewielkim zatłoczeniem. Ponadto wszystkie trasy w Stacji Narciarskiej Grapa-Litwinka są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i doskonale oświetlone.

Obraz z kamery pochodzi ze strony grapa.ski