Tylicz: kamera na stoku Tylicz Ski kolej krzesełkowa

Tylicz Ski kolej krzesełkowa - Tylicz

Tylicz: Tylicz Ski dolna stacjaTylicz: Tylicz Ski

Tylicz Ski kolej krzesełkowa w Tyliczu

Tylicz-Ski to dość duża i dobrze zorganizowana stacja narciarska o charakterze rodzinnym, dysponująca największym i najciekawszym terenem narciarskim w Tyliczu. Osią ośrodka jest kolejka krzesełkowa firmy Poma, o długości 725 metrów i różnicy poziomów 145 metrów. Została ona postawiona na wschodnich zboczach Bardowca w 2010 roku, i zastąpiła dotychczas działający tutaj wyciąg orczykowy.

Wspomniana kolejka krzesełkowa wwozi narciarzy nieco poniżej szczytu Bardowca, wznoszącego się na wysokość 770 m n.p.m., gdzie swój początek mają aż cztery trasy narciarskie. Pierwsza z nich, oznaczona na mapie ośrodka numer 1, wiedzie bezpośrednio wzdłuż linii kolei, po jej lewej stronie. Trasa prawie w całości oznaczona jest kolorem niebieskim. Najtrudniejszy, lecz dość krótki odcinek tej trasy, oznaczony został kolorem czerwonym, i rozpoczyna się już po około 200 metrach.

Z perspektywy widoku z kamery, z górnej stacji kolejki krzesełkowej, w prawo początkowo łagodnym łukiem odchodzą jeszcze dwie trasy narciarskie, o długości 1000 i 1200 metrów. Dłuższa z tras, w dalszej części, odbija dość dużym łukiem od linii kolei i przebiega przecinką między drzewami do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Jest to raczej łatwa niebieska trasa, choć na niewielkim odcinku w dolnej części oznaczona jest kolorem czerwonym. Natomiast krótsza, z wspomnianych tras, początkowo biegnie wzdłuż dłuższej, lecz mniej więcej w połowie linii kolei ostro odbija w lewo, a następnie w prawo i wiedzie również przecinką między drzewami i w dolnej części, tuż za trudniejszym odcinkiem dłuższej trasy, ponownie się z nią łączy. Z perspektywy górnej stacji, w lewo, odchodzi już ostatnia z tras - niebieska, długa na około 1000 metrów, która na całej swojej długości wiedzie przecinką między drzewami, aż do dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Trasa ta, biegnie tuż przy górnych stacjach wyciągów orczykowych położonych po drugiej stronie ośrodka.

2016.01.25. - Przykładowy obraz z kamery na stoku Tylicz Ski na kolej krzesełkową w Tyliczu

Tylicz Ski kolej krzesełkowa w Tyliczu Tylicz Ski kolej krzesełkowa w Tyliczu zdjęcie nr 2

Przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się budynek TOPR, kasy, toalety, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, restauracja oraz dość duży parking. Również w dolnej części stoku, na prawo od wspomnianych budynków, z perspektywy dolnej stacji, postawiony został krótki wyciąg „Zajączek” typu baby lift, o długości 125 metrów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony tylicz.ski