Zieleniec: kamera na stoku Nartorama Skyway Express

Nartorama Skyway Express - Zieleniec

Zieleniec: Nartorama SKI ArenaZieleniec: Gryglówka

Nartorama Skyway Express w Zieleńcu

Zieleniec to duży kurort narciarski, największy na Dolnym Śląsku, który dynamicznie się rozwija. W grudniu 2014 roku zakończona została nowa inwestycja, która obejmowała wybudowanie nowej kolei, jak i wytyczenie nowych nartostrad. Na zdjęciach z kamery widoczna jest górna stacja nowej kolei kanapowo-gondolowej o nazwie Nartorama Skyway Express. Na mapie wyciągów w Zieleńcu oznaczona jest jako N2. Całkowita długość kolei wynosi 780 metrów, a sześcioosobowe gondole, którymi narciarze dostaną się na górę, wyposażone zostały w niebieskie osłony chroniące pasażerów przed wiatrem, śniegiem, deszczem i promieniowaniem UV. Maksymalna prędkość z jaką kolejka może się poruszać wynosi 5 metrów na sekundę.

Przy górnej stacji kolejki kanapowo-gondolowej swój początek mają aż cztery trasy narciarskie. Trasa oznaczona numer 1 na mapie wyciągów w Zieleńcu początkowo biegnie łukiem w prawą stronę od kolejki, a następnie mniej więcej na 1/3 wysokości kolejki łączy się z czerwono-niebieską trasą nr 3. Długość trasy nr 1 wynosi nieco ponad 2000 metrów. Trasa niebieska oznaczona numerem 2, o długości 2800 metrów, to trasa spacerowa. Na całej swojej długości biegnie łukiem od kolejki. Kończy się przy drodze przecinającej Zieleniec. Doświadczeni narciarze mają do dyspozycji nieco trudniejszą trasę numer 3, która wiedzie wzdłuż kolejki po lewej stronie (z perspektywy dolnej stacji). Ta 950-metrowa trasa, w górnej części jest dość stroma, natomiast niżej znacznie łagodnieje. Po prawej stronie kolejki wytyczona została trasa nr 4, o nazwie „Crazy Run”. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona dość wymagająca. Długość trasy wynosi 810 metrów, w górnej części jest trudna, natomiast niżej nieco łagodniejsza.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg Nartorama Skyway Express w Zieleńcu

Nartorama Skyway Express w Zieleńcu Nartorama Skyway Express w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Trasy numer 3 i 4 kończą się przy dolnej stacji kolejki kanapwo-gondolowej Skyway Express Nartorama, która usytuowana jest po drugiej stronie ulicy przecinającej Zieleniec. Przejazd nad ulicą możliwy jest po wybudowanym tutaj wiadukcie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartorama.pl