Białka Tatrzańska: kamera na stoku Bania

Bania - Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska: KaniówkaZieleniec: Winterpol - górna stacja

Bania w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to bardzo popularny kurort narciarski dysponujący wieloma i różnorodnymi, pod względem trudności, trasami narciarskimi. Na zdjęciach z kamery widoczny jest ośrodek narciarski Bania, będący najmniejszym, i zarazem najbardziej rodzinnym terenem narciarskim w Białce. Jest on usytuowany w zachodniej części miasta i łączy się z trasami zjazdowymi Kotelnicy. Ze względu na łatwe trasy narciarskie, jest to doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy oraz rodziców z mniejszymi dziećmi.

Białka Tatrzańska to niezwykle popularna i przy tym pięknie położona wieś góralska w województwie małopolskim, leżąca u podnóża Tatr, na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Miasto położone jest w odległości zaledwie 15 kilometrów od Nowego Targu i około 20 kilometrów od Zakopanego, nad rzeką Białką, pomiędzy Wierchami wznoszącymi się na wysokość 900 m n.p.m.

Kręgosłupem stacji narciarskiej Bania jest czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości 320 metrów, pokonująca 60-metrów różnicy poziomów. Bezpośrednio wzdłuż kolei biegnie niebieska trasa narciarska o długości 380 metrów. Początkującym narciarzom polecamy trasy biegnące wzdłuż wyciągów orczykowych, usytuowanych na lewo od kolejki krzesełkowej. Obsługują one łagodne, zielone trasy o długości 190 i 220 metrów, natomiast dzieci mają do dyspozycji wyciąg taśmowy w ogródku dla dzieci. Dodatkową atrakcją, cieszącą się ogromną popularnością wśród najmłodszych, jest tor snowtubingowy, będący świetną alternatywą dla sanek uwielbionych przez dzieci.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Bania w Białce Tatrzańskiej

Bania w Białce Tatrzańskiej Bania w Białce Tatrzańskie zdjęcie nr 2j Bania w Białce Tatrzańskiej zdjęcie nr 3

Dużym atutem ośrodka narciarskiego Bania jest to, że stacja objęta jest wspólnym karnetem z Kotelnicą i Kaniówką, i położona jest tuż przy Kotelnicy, która w swojej ofercie posiada trudniejsze trasy narciarskie. Bania i Kotelnica razem tworzą doskonały, i rodzinny kompleks narciarski, który zadowoli zarazem początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony hotelbania.pl