Białka Tatrzańska: kamera na stoku Kaniówka - górna stacja

Kaniówka - górna stacja - Białka Tatrzańska

Kaniówka - górna stacja

Białka Tatrzańska: KotelnicaBiałka Tatrzańska: Kaniówka

Kaniówka - górna stacja w Białce Tatrzańskiej

Kaniówka to najmniejszy teren narciarski w Białce Tatrzańskiej dysponujący głównie łatwymi, zielonymi trasami narciarskim. Ze względu na swoje położenie nieco na uboczu, Kaniówka nie jest mocno zatłoczona, co w szczególności zadowoli początkujących adeptów narciarstwa. Stacja narciarska Kaniówka objęta jest wspólnym karnatem białczańskim mimo, że fizycznie nie jest ona w żaden sposób połączona z terenami zjazdowymi Bani czy też Kotelnicy.

Kręgosłupem stacji narciarskiej Kaniówka jest kolejka krzesełkowa, o długości 450 metrów, wyposażona w czteroosobowe kanapy, wzdłuż której, po obu stronach, biegną dwie łatwe, niebieskie trasy narciarskie. Równolegle do wspomnianej kolejki, biegnie wyciąg orczykowy o podobnej długości. W dolnej części stoku, nieopodal parkingu i kas, na lewo od opisywanych wyżej wyciągów, znajduje się wyciąg zaczepowy dla dzieci i dwa wyciągi orczykowe obsługujące trasy zielone.

Białka Tatrzańska to duży kompleks narciarski, który z pewnością zadowoli nie tylko początkujących, ale także doświadczonych narciarzy. Różnorodne trasy narciarskie, zazwyczaj dość szerokie, charakteryzujące się różnym stopniem trudności sprawiają, że każdy tutaj znajdzie trasę odpowiednią do swoich umiejętności.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Kaniówka z górnej stacji w Białce Tatrzańskiej

Kaniówka - górna stacja w Białce Tatrzańskiej Kaniówka - górna stacja w Białce Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Na szczególną uwagę zasługuje także niezwykle rozbudowana baza noclegowa Białki Tatrzańskiej. Miasto posiada mocno zróżnicowaną ofertę noclegową, która spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Turyści o zasobniejszych portfelach mają do dyspozycji hotele oferujące najwyższy standard, w których bardzo często skorzystać można z wielu dodatkowych atrakcji np. basen, masaże czy też SPA. Natomiast urlopowiczom z ograniczonym budżetem polecamy nieco tańsze pensjonaty oraz kameralne, i bardzo często oferujące przyzwoite warunki w korzystnej cenie kwatery prywatne.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialkatatrzanska.pl