Białka Tatrzańska: kamera na stoku Kotelnica - górna stacja

Kotelnica - górna stacja - Białka Tatrzańska

Kotelnica - górna stacja

Białka Tatrzańska: Kotelnica kolej JankulakowskiBiałka Tatrzańska: Kotelnica - dolna stacja

Kotelnica - górna stacja w Białce Tatrzańskiej

Już od wielu lat Białka Tatrzańska wymieniana jest w gronie najchętniej odwiedzanych podhalańskich miejscowości. Doskonałym odzwierciedleniem tego jest fakt, iż duża część osób, które choć raz spędziły urlop w Białce, w przyszłości zamierza tutaj powrócić. Fantastyczne krajobrazy, doskonałe położenie, nietuzinkowy klimat miejscowości, a zimą świetnie przygotowane stoki narciarskie sprawiają, że Białka stanowi doskonałą propozycję na zimowy urlop.

Kotelnica Białczańska jest największym terenem zjazdowym w Białce Tatrzańskiej, a dzięki ścisłej współpracy z położonym tuż opodal ośrodkiem narciarskim Bania, tworzą razem jeden z największych i najpopularniejszych kompleksów narciarskich w Polsce. Łączna przepustowość wszystkich kolejek wynosi ponad 19 000 osób na godzinę. Doświadczeni narciarze znajdą tutaj ciekawe i trudne, czerwone trasy opadające ze szczytu Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu, a w tym dwie trasy FIS-owskie biegnące wzdłuż wyciągów orczykowych. Natomiast początkujący amatorzy szaleństwa na białym puchu oraz rodzice z dziećmi mogą poszusować na łagodnych stokach narciarskich Bani. Średniozaawansowanym narciarzom polecamy trasy niebieskie zbiegające ze szczytu Kotelnicy.

W sumie narciarze mają do dyspozycji grubo ponad 10 kilometrów tras narciarskich, z czego ponad 70% z nich to trasy łatwe, oznaczone kolorem niebieskim i zielonym. Ogromnym atutem ośrodka narciarskiego Kotelnica są aż trzy nowoczesne i ekspresowe, wyprzęgane kolejki krzesełkowe wyposażone w sześcioosobowe kanapy. Większość tras narciarskich w Kotelnicy jest sztucznie naśnieżana, ratrakowana i oświetlona. Początkujący narciarze mogą skorzystać z pomocy instruktorów pracujących w tutejszej szkółce narciarskiej. W obrębie stacji funkcjonuje także serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej

Kotelnica - górna stacja w Białce Tatrzańskiej Kotelnica - górna stacja w Białce Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Ogromnym atutem Kotelnicy jest również jej najbliższa okolica, bowiem znajduje się tu wszystko, czego narciarzom potrzeba do szczęścia. Po całodziennym szusowaniu, w odległości zaledwie kilku minut na pieszo od stoku, znajduje się wiele punktów gastronomicznych, barów i restauracji. Tuż przy stoku znajduje się także bezpłatny parking oraz liczne domy wypoczynkowe, hotel i pozwalające zregenerować swój organizm po dużym wysiłku, słynne termy białczańskie.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialkatatrzanska.pl