Białka Tatrzańska: kamera na stoku Kaniówka

Kaniówka - Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska: Kaniówka - górna stacjaBiałka Tatrzańska: Bania

Kaniówka w Białce Tatrzańskiej

Kaniówka to stosunkowo niewielki ośrodek narciarski położony w południowo-zachodniej części Białki Tatrzańskiej. Obok Kotelnicy i Bani, jest to najmniej znana stacja narciarska w Białce, choć nie oznacza to, że nie jest atrakcyjna. Ośrodek w 2012 roku został całkowicie zmodernizowany, i obecnie dysponuje kolejką krzesełkową wyposażoną w czteroosobowe kanapy oraz trzema wyciągami orczykowymi i wyciągiem zaczepowym przeznaczonym dla najmłodszych.

Kręgosłupem stacji narciarskiej jest, wspomniana już, czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości 320 metrów i różnicy poziomów wynoszącej około 60 metrów, wzdłuż której biegną dwie trasy oznaczone niebieskim kolorem. Nowa kolejka krzesełkowa, z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, wyposażona została w system KID-STOP. Równolegle do kolejki krzesełkowej biegnie wyciąg orczykowy o podobnej długości, obsługujący również trasę niebieską. Tuż przy parkingu usytuowane są 2 wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg zaczepowy. Obsługują one łatwe trasy zielone, nadające się doskonale do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych.

W tym miejscu wypada wspomnieć, że Kaniówka razem z Kotelnicą i Banią objęta jest wspólnym karnetem. Kaniówka, ze względu na swoje położenie nieco na uboczu, jest doskonałym miejscem do nauki jazdy na nartach, ze względu na stosunkowo mały ruch na stokach. Niestety Kaniówka nie jest połączona bezpośrednio z terenami narciarskim Kotelnicy i Bani, lecz istnieje szansa, że w niedalekiej przyszłości to się zmieni.

2015.12.09. - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej

Kaniówka w Białce Tatrzańskiej Kaniówka w Białce Tatrzańskiej zdjęcie nr 2

Podobnie jak pozostałe stacje narciarskie w Białce, tak i Kaniówka posiada bardzo dobrze rozbudowane zaplecze stacji narciarskiej. W pobliżu znajduje się duży, i co ważne, darmowy parking oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska oraz punkty gastronomiczne.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kaniowka.pl